آیا از محکم بسته شدن درب به طور غیر منتظره رنج می برید؟یا شاید افرادی در محل سکونت شما هستند که درب ها را محکم می بندند،نگران نباشید در این مطلب به بررسی روش های پیشگیری از محکم بسته شدن درب می پردازیم.
کوبیده شدن درب را می توان با لنت های نمدی یا وسایلی بر روی دیوار متوقف کرد.به منظور کندتر کردن حرکت درب میتوانیم از مکانیسم هایی که باعث آهسته بسته شدن آنها می شود که از کوبیدن آنها جلوگیری میکند استفاده کنیم که این مکانیسم ها هر چقدر حرفه ای تر باشند کارایی آنها در فضاهای تجاری بیشتر است.

مطالعه بیشتر : مزایای درب بالکن دوجداره

عوامل موثر بر محکم بسته شدن

دلایل زیادی وجود دارد که چرا درب محکم بسته می شود
واضح ترین دلیلی که وجود دارد این است که ممکن است کسی آنها را بهم بکوبد که باعث تولید صدای بلند و ناخوشایندی می شود.مواقعی ممکن است به اشتباه و نه از روی عمد در هنگام بسته شدن به اشتباه به هم برخورد کند.حتی اگر شخص سعی کند که آن را آرام ببندد، باد یا جریان قوی هوایی که ممکن است در آن لحظه وجود داشته باشد باعث محکم بسته شدن درب گردد.در برخی موارد حتی خود جریان هوا باعث می شود بخودی خود درب به هم بخورد.
برای مثال، اگر یک پنجره باز باشد، جریان هوای بیرون که دارای فشار کمتری است را به داخل با فشار بیشتر می راند،که این تغییر فشار و متعاقبا نیروی حرکتی هوا کفایت میکند که درب محکم و با شدت بسته شود.
یکی دیگر از دلایل محکم بسته شدن درب می تواند مشکلات فنی باشد.رگلاژ نبودن درب می تواند باعث حرکت خودبخود آن ناشی از عدم تعادل وزن درب و نهایتا بسته شدن شدید آن شود.

مطالعه بیشتر : راهنمای نصب پنجره دوجداره

عوامل موثر بر محکم بسته شدن

چگونه از محکم بسته شدن درب جلوگیری کنیم

زمانی که علت بهم خوردن درب را شناسایی کردید،جلوگیری از کوبیده شدن آن خیلی آسان می شود.ما در این مطلب به بهترین راه ها برای جلوگیری از کوبیده شدن درب می پردازیم.

بررسی، تنظیم و رگلاژ لولاها

نصب نامناسب درب که ممکن است توسط افراد غیرمتخصص انجام شود یا خارج شدن از رگلاژ بر اثر نشست در سازه خانه می تواند درب را از کارکرد درست در سر جای خود خارج کند و همانطور که در بالا گفته شد وزن درب باعث محکم بسته شدن آن گردد.

مطالعه بیشتر : علت بسته نشدن پنجره دوجداره

به منظور حل این مشکل لولاها را بررسی کنید و ببینید آیا مشکل از آنهاست اگر لازم است محل پیچ های لولاها را کمی جابجا کنید تا وزن درب به تعادل برسد البته اینکار کمی مشکل است و پیشنهاد میکنیم که آن را به افراد متخصص بسپارید.
بررسی لولای پنجره

از پدهای نمدی استفاده کنید

یکی از کم هزینه ترین کارها، قرار دادن پند لنت نمدی در امتداد لبه قاب در است،البته این راه حل باعث جلوگیری از محکم بسته شدن درب نمی شود اما تا حدود زیادی از صدای بسته درب جلوگیری میکند.
می توانید پدهای نمدی خود چسبی را پیدا کنید که به آسانی به چارچوب درب بچسبانید البته مراقب باشید که این پدها از بسته شدن کامل درب جلوگیری نکند.
کاربرد پدهای نمدی برای درب های سبک تر مانند درب های upvc  والومینیومی و چوبی است و اگر درب آهنی یا کامپوزیتی است به دلیل وزن و استحکام درب کارایی کمتری دارد.برای درب های محکم تر می توان از نوار درزگیر که بر روی چارچوب آن نصب می شود که دوام و استحکام بیشتری دارد استفاده نمود.

استفاده از آرام بند درب

آرام بند وسیله ای که در معمولا در بالای درب نصب می شود که پس از رها کردن آن باعث بسته شدن درب بصورت آهسته می شود،تنها عیب آن این است که کمی دست و پا گیر است و زمانی طول میکشد که درب به طور کامل بسته شود.

انواع آرام بند

آرام بند مخفی درب لولایی،آرام بند زیر سطحی،آرام بند درب کشویی،آرام بند اتوماتیک و آرام بند بازویی برای درب لولایی که بنا بر نیاز کاربر می توانند در درب های مختلف کاربردی باشند.

اطلاعات بیشتر درباره : محاسبه آنلاین قیمت درب و پنجره دوجداره

اگر به دنبال یک درب مدرن، سبک و ایمن هستید پیشنهاد ما به استفاده از دربهای upvc  می باشد. کارشناسان فنی تک پنجره آماده ارائه مشاوره فنی در این خصوص می باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
استعلام قیمت پنجره دوجداره
👋سلام
Call Now Button