تمیز کردن درب های دوجداره کار خیلی سختی نیست.ما در این مطلب یک راهکار ساده را به این منظور بیان می کنیم.متریال یوپی وی سی یک ماده درخشان برای درب و پنجره می باشد.به راحتی می توان متوجه شد که چرا upvc نسبت به چوب محبوبیت بیشتری دارد و عملا بدون نیاز به تعمیر و نگهداری است و حتی اگر مقداری نگهداری لازم داشته باشد معمولا خیلی ساده انجام می شود.
زمان زیادی برای تمیز کردن درب های upvc لازم نیست و فرایندی مشابه با تمیز کردن پنجره های دوجداره دارد. با استفاده از چند وسیله ای که در همه خانه پیدا می شود و 10-15دقیقه زمان درب های یو پی وی سی دوباره نو می شوند.بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه درب های یوپی وی سی را تمیز کنیم

مطالعه بیشتر : اهمیت چسب سیلیکون در درزبندی پنجره دوجداره

 

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن درب های دوجداره

جاروبرقی
سطل آب گرم و صابون
آب تمیز (برای مرحله بعدی)
برس(می تواند یک برس دستی باشد)
سه دستمال تمیز،خشک و نرم

 

وسایل تمیز کردن درب دوجداره

مطالعه بیشتر : راه های پیشگیری از یخ ردگی پنجره دوجداره

 

چه چیزهایی را نباید استفاده کرد

اهمیت این مسئله که از چه شوینده ها و وسایلی بر روی سطح یوپی وی سی به منظور از بین نرفتن آن نباید استفاده کرد زیاد است که این مواد عبارتند از:

شیشه پاک کن
پاک کننده هایی که اثر سایندگی دارند مانند انواع پودرهای لباسشویی یا کرم های پاک کننده
محصولاتی که دارای پایه آمونیاکی هستند
اسکاچ یا سیم ظرفشویی
دستمال یا رول توالت(به دلیل اثری که بعد از تمیز کردن بجای می گذارند)

مطالعه بیشتر : زرد شدن پنجره دوجداره

 

مراحل تمیز کردن درب دوجداره

وقتی می خواهید شروع به تمیز کردن درب دوجداره کنید پیشنهاد می شود ابتدا از چارچوب آن شروع کنید
با استفاده از جاروبرقی ،لولا،لبه های چارچوب و شیارهایی که وجود دارد را به آرامی گردگیری کنید.این کار هر گرد و غبار و جرمی که بر سطح یوپی وی سی وجود دارد را از بین میبرد و مهم است که پس از اینکه تمیز کاری به پایان رسید آن جرم به چارچوب وارد نمی شود.
پس از گرد گیری با جاروبرقی و اطمینان از اینکه گرد و غبار رویی گرفته شد با استفاده از برس (بهتر است برس دستی و نرم باشد ) اقدام به پاک نمودن مواردی که جاروبرقی قادر به جذب آن نبود می کنیم یا جاهایی که جرم تجمیع پیدا کرده بود میکنیم.
در فاز بعدی کار،با استفاده از سطل آب گرم و صابون بصورتی که پارچه نرمی را آغشته به آب گرم و صابون میکنیم و شروع میکنیم از چارچوب در از بالا به پایین تمیز کردن بصورتی که همه جا را بدون جا گذاشتن تمیز کنیم.
پس از اینکه همه جا را با آب گرم و صابون تمیز کردیم وقت استفاده از آب تمیز است.در این مرحله یک پارچه تمیز و نرم دیگر که آغشته به آب تمیز است را بر میداریم و کف صابون ها و مواردی که از مرحله قبل وجود دارد را با آب تمیز جایگزین میکنیم
در مرحله پایانی،با استفاده از پارچه تمیز و خشک با حرکات نرم و دایره ای اقدام به خشک کردن درب می کنیم(مطمئن شوید که همه جا خشک شود که جذب مجدد گرد و غبار از خیس بودن پنجره اتفاق نیفتد)

تمیز کردن دستگیره در

بدلیل اینکه دستگیره در همواره پرکاربردترین نقطه ای است که مدام برای باز و بسته نمودن با آن سر و کار داریم پس مطمئنا آلودگی زیادی دارد و میتواند میزبان انواع باکتری و میکرب باشد.

 

تمیز کردن دستگیره درب یوپی وی سی

 

اطلاعات بیشتر : یراق آلات یو پی وی سی

این خیلی خوب است که حداقل از نظر ظاهری همواره دستگیره تمیز به نظر میرسد.نحوه تمیز کردن دستگیره در به این صورت است با استفاده از محلول آنتی باکتریال خانگی و یک بطری اسپری و یک پارچه تمیز اقدام به تمیز نمودن آن می کنیم.
بدلیل تماس بیشتر افراد با دستگیره بهتر است از جاهای دیگر درب تمیزتر باشد و میتوان این مورد را در چرخه نظافت خانه بیشتر از نظافت تمام درب اضافه نمود تا همواره دستگیره در درخشان و تمیز بنظر برسد.
بسته به محلول آنتی باکتریالی که استفاده می شود شاید نیاز باشد که با استفاده از دستمال خشک و تمیز دیگری اقدام به خشک کردن بکنیم اما ممکن است برخی محلول ها نیاز به خشک کردن نداشته باشند.
در این مطلب سعی کرده ایم تاکنون مواردی که برای نظافت کامل درب یوپی سی مهم بود را بیان کنیم که پس از طی مراحل بالا درب شما باید کاملا نو شده باشد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
استعلام قیمت پنجره دوجداره
👋سلام
Call Now Button