نحوه تولید و ساخت پنجره دو جداره

نحوه تولید و ساخت پنجره دو جداره

در این مطلب به بصورت مرحله به مرحله به نحوه تولید پنجره دوجداره می پردازیم


طراحی پنجره با نرم افزار 

۱- طراحی پنجره با نرم افزار 

اولین مرحله تولید، طراحی نقشه تولید درب و پنجره دو جداره می باشد که با توجه به ابعادی که توسط پرسنل اندازه گیری تهیه شده توسط نرم افزار طراحی درب و پنجره انجام خواهد شد. خروجی نرم افزار اطلاعات کاملی در مورد برش بهینه پروفیل UPVC و زوار دوجداره، ابعاد شیشه دوجداره یا سه جداره، لیست یراق آلات مصرفی، ابعاد توری و سایر موارد را در اختیار ما قرار می دهد. گزارش خروجی نرم افزار درب و ساخت پنجره دوجداره، به قسمت تولید ارسال می شود

برش پروفیل ها بر اساس اندازه ها دقیق

۲- برش پروفیل ها بر اساس اندازه ها دقیق

در ابتدای روند تولید، پرسنل خط تولید با توجه به این گزارش پروفیل UPVC و زوار درب و پنجره دوجداره را بصورت فارسی بر برش می دهند. سری و نوع پروفیل و همچنین دوجداره یا سه جداره بودن پنجره UPVC باید در هنگام قرارداد مشخص گردد.

سوراخ کاری تخیه آب و دستگیره ها و لولاها

۳-سوراخ کاری تخیه آب و دستگیره ها و لولاها

بعد از برش پروفیل، شیار آب برای هدایت آب به بیرون و سوراخ دستگیره برای یراق بندی روی پنجرهUPVC ایجاد می شود.

۴- قراردادن پروفیل گالوانیزه و تسمه لولا

در ادامه گالوانیزه تقویت شده با ضخامت ۱٫۲۵ میلیمتر را در تمام طول پروفیل UPVC و تسمه تقویت لولا برای استحکام یراق آلات، جایگذاری کرده و آنرا با پیچ به بدنه پروفیل متصل می کنیم.

جوش دادن پروفیل چهارچوب و بازشو۵- جوش دادن پروفیل چهارچوب و بازشو

بعد از مرحله گالوانیزه گذاری، پنجره UPVC با استفاده از دستگاه جوش پلاستیک به یکدیگر متصل می شود که یک چهارچوب با زاویه ۹۰ درجه تشکیل می دهد. دستگاه های مورد استفاده در این مجموعه، دستگاه های چهار سر می باشد که همزمان هر چهار گوشه پروفیل را جوش می دهد و موجب افزایش کیفی جوش و کیفیت نهایی پنجره UPVC می شود.

۶- تمیز کردن جوش پروفیل ها

در محل اتصال گوشه پروفیل، بدلیل حرارت دستگاه جوش، مقداری ضایعات ایجاد می شودکه توسط دستگاه تمیزکن بدون آسیب رساندن به نقاط اتصال از پروفیل جدا می شود.

۷- برش و نصب مولیونها

در هنگام جوش پروفیل، همزمان عملیات برش و سایش قسمت انتهای پروفیل مولیون بوسیله دستگاه کتیبه زن آغاز می شود. این پروفیل بعنوان تقسیم کننده در درب و پنجره دوجداره استفاده می شود و عموما در داخل چهارچوب کار می شود. بعد از تمیزکاری محل جوش پروفیل، پروفیل مولیون با استفاده از بست مولیون به داخل پنجره دوجداره پیچ می شود.

نصب یراق آلات

۸نصب یراق آلات

ایستگاه بعدی در تولید پنجره دوجداره، مونتاژ یراق آلات با جایگذاری شابلون می باشد که توسط پرسنل مونتاژ لولاها، اسپانیولت و دستگیره ها روی درب و پنجره دوجداره نصب می شود و فرایند تولید با رگلاژ پایان می یابد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با کارشناس