upvc چیست

در صنعت ساختمان سازی یکی از مصالح مورد استفاده همین پنجره های upvc می باشد. پروفیل پنجره upvc پس از طی شدن مراحلی سخت و البته فشرده ماده ای به دست آید که بعدها پی وی سی نام گذاری شد.

پنجره دوجداره upvc تقریبا بیش از 60 درصد پروفیل های پنجره های امروزه را تشکیل می دهد که این امر اتفاقی نیست. درواقع بعلت مزایای فراوانی که در یو پی وی سی وجود دارد این میزان از تقاضای استفاده از این پنجره های دوجداره را افزایش داده است که در جلوتر به مزایای آن خواهیم پرداخت.
پنجره ها هم بر فضای داخلی و هم بر نمای بیرونی خانه تأثیر می گذارند و عوامل مختلفی وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد نوع پنجره ای که می خواهید انتخاب کنید در نظر بگیرید. به طور منطقی، شما می‌خواهید که پنجره‌های شما تأثیر گذاری داشته باشند، این در حالی است که فاکتور زیبایی شناختی برای همه ی افراد در زمان سفارش ساخت پنجره بسیار مهم است، موارد دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. انتخاب قاب پنجره مناسب، همچنان با مسئولیت بزرگی همراه خواهد بود، در نتیجه انتخاب تنها یک گزینه خیلی آسان نیست. ما قصد داریم در این مقاله شما را با پنجره دوجداره یو پی وی سی بعنوان یکی از گزینه های انتخاب در زمان تصمیم گیری و انتخاب پنجره، آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

قیمت پنجره دوجداره upvc

قیمت ساخت و طراحی پنجره های دوجداره که از پروفیل upvc استفاده شده است بصورت ثابت و مشخص از قبل تعیین شده نیست. اگر به هر شرکت یا گروه فعال در زمینه ساخت درب و پنجره های دوجداره از نوع یو پی وی سی مراجعه کنید و از آنها درخواست لیست قیمت پنجره دوجداره upvc را داشته باشید فقط به شما اندازه پروفیل یو پی وی سی و یا نهایتا نمونه ای از پنجره ها با ابعاد ثابت می دهند. اگر شما هم به دنبال استعلام قیمت های پنجره upvc دوجداره هستید لازم است که در گام نخست ابعاد دقیق پنجره خود را به کارشناس یا طراح ساخت پنجره بدهید. بعد از آنکه ابعاد پنجره را در اختیار شخص راهنما قرار دادید با توجه به انتخاب مدل پنجره ثابت یا متحرک و یا یراق آلات منحصر ب فردی که می خواهید در زمان نصب پنجره بکار برده شود قیمت ها تخمین زده می شود.

در نتیجه به جهت دریافت قیمت پنجره دوجداره upvc در گروه تک پنجره نیاز به اطلاعات اولیه می باشد که نوع مدل پنجره در آن بسیار مهم می باشد.

جهت استعلام قیمت پنجره دوجداره upvc روی این متن کلیک کنید

درب upvc سرویسی

در انتخاب درب سرویس های بهداشتی خانه های شخصی و سایر مکان ها باید توجه داشته باشید که برحسب سلیقه و نظر خودتان می توانید یکی از سه مورد از نمونه ای درب سرویسی یو پی وی سی انتخاب نمایید.

درب سرویس بهداشتی تمام upvc
درب سرویس بهداشتی تمام آینه یا شیشه
درب سرویس بهداشتی ترکیب شیشه و upvc

اگر به دنبال یک درب سرویس بهداشتی برای مکان عمومی هستید گزینه ی تمام upvc و یا مورد آخر که ترکیب upvc و شیشه است مناسب است.
اگر برای خانه های شخصی خود قصد خرید و ساخت درب های upvc را دارید گزینه تمام آینه و شیشه برای حمام و گزینه ترکیب یو پی وی سی و شیشه برای درب دستشویی ایده آل است.

معایب پنجره یو پی وسی دوجداره

عیب اصلی در این پنجره ها این است که اگر در هنگام آتش سوزی مشتعل شوند، ذوب می شوند و بخارات سمی آزاد می کند.

قیمت پنجره دوجداره سال 1401
هزینه پنجره دوجداره نیز تا حد زیادی به مواد مورد استفاده در طراحی و ساخت پنجره بستگی دارد. هزینه شیشه دوجداره یو پی وی سی بسیار کمتر از شیشه دوجداره آلومینیومی یا چوبی است. گران ترین مدل های موجود در بازار در حال حاضر مدل های هیبریدی هستند که از چوب و آلومینیوم ساخته شده اند.
ضخامت شیشه دوجداره و قیمت صنعتگر شما برای نصب لعاب بر روی قاب موجود با نصب قاب جدید یا تعویض کامل پنجره یکسان نخواهد بود. همچنین برای برداشتن پنجره قدیمی و قاب قدیمی هزینه اضافی از شما دریافت می شود. که هر صنعتگر مختار است قیمت خود را تعیین کند.

مکان شما نیز در تعیین قیمت پنجره دوجداره upvc در سال جدید موثر است. نصب پنجره دوجداره در مناطق خاص و در شهرهای بزرگ هزینه بیشتری دارد.
کیفیت مواد مورد استفاده نیز عاملی اساسی در تعین قیمت ها خواهد بود که افراد متقاضی که در جستجوی استعلام قیمت ها و مقایسه ی قیمت های چند صنعتگر پنجره های دوجداره هستند به آن توجهی ندارند.

مزایای پنجره دوجداره یو پی وی سی

پنجره دوجداره upvc دارای مزایای بزرگی می باشد که قابل تامل است. منطقاً انتخاب پنجره بستگی به مشتری، بودجه، ترجیحات شخصی، سبک و نیازهای او دارد که مناسب ترین گزینه برای انتخاب خواهد بود. بیایید به تعقیب و بررسی برخی از مهم ترین عوامل هر دو گزینه پنجره بپردازیم.

• عایق بسیار خوبی است
• بسیار مقاوم است
• قیمت آن بسیار جذاب است
• همه کاره و هم زیبایی است.
• upvc دارای مقاومت حرارتی واقعی است
• از نظر ظاهری رنگ سفید رنگ استاندارد قاب است. با این حال، امکان رنگ آمیزی آن، انتخاب های بسیار متنوعی را ارائه می دهد، و این با هزینه مقرون به صرفه تر است.
• در برابر رطوبت مقاوم است و عملکرد انرژی عالی را ارائه می دهد، زیرا سرما را هدایت نمی کند.
• نیازی به نگهداری اساسی ندارند زیرا یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن آن کافی است.
• همچنین می‌توانیم اضافه کنیم که upvc اکنون یک ماده کاملاً قابل بازیافت است، بنابراین زیست‌محیطی‌تر است.

چگونه پنجره های upvc خود را انتخاب کنیم؟

اگر تصمیم خود را گرفته اید و می خواهید پنجره خانه یا ساختمان مورد نظرتان از پروفیل upvc ساخته شود در نتیجه برای اینکه چگونه پنجره دوجداره upvc خود را سفارش دهید و انتخاب کنید چند گام ساده لازم است انجام دهید.
مدل مورد نظر خود را که با سیلقه و دکوراسیون فضای نصب هماهنگی دارد را انتخاب نمایید.
انتخاب یراق آلات و ضخامت شیشه نیز گامی مهم در انتخاب پنجره دوجداره upvc می باشد.

در کنار موارد گفته شده که بسیار مهم بودنید بحث اندازه گیری دقیق بسیار مهم است، زیرا upvc به سختی اجازه تنظیم مجدد را می دهد.

جهت دریافت قیمت پنجره دوجداره آلومینیوم روی متن کلیک کنید

کدام پروفیل پنجره برای خانه شما بهتر است؟

برای انتخاب پنجره های مناسب برای خانه خود، باید بودجه و نیازهای خود را نیز در نظر بگیرید. یو پی وی سی ارزش بسیار خوبی برای پول ارائه می دهد و اگر می خواهید یک انتخاب ساده از نظر پنجره داشته باشید، به عنوان مثال اگر ملک اول شما، خانه دوم یا بازسازی با چشم انداز فروش باشد، ایده آل است. اگر می‌خواهید کمی بیشتر روی پنجره‌های خود سرمایه‌گذاری کنید و بازشوهای بزرگ و ظاهری مدرن را دوست دارید، پنجره‌های یو پی وی سی بیشتر با نیازهای شما سازگار هستند. صرف نظر از انتخاب شما و نوع پنجره، بدانید که پنجره های جدید شما دارای طول عمر یکسانی هستند و دارای گارانتی یکسانی خواهند بود.

چگونه متوجه شوید که پنجره شما نیاز به تعویض دارد؟
تصمیم به تعویض پنجره ها به جای تعمیر آنها به عوامل زیادی بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نتیجه گیری :
هر تغییراتی که در خانه خود ایجاد می کنید، ابتدا باید مطمئن شوید که هر تصمیمی که می گیرید درست است. به عبارت دیگر، شما می خواهید پول را به بهترین شکل ممکن سرمایه گذاری کنید. بودجه شما هر چه باشد، باید مناسب ترین راه حل را بیابید و عاقلانه پول خود را سرمایه گذاری کنید و تصمیمی نگیرید که بعداً پشیمان شوید. یکی از مهمترین تصمیماتی که افراد در خانه خود می گیرند، تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های جدید است. در این میان انتخاب پنجره دوجدار upvc نیز در راس انتخاب ها و تصمیم گیری ها قرار دارد.

مقاله چرا از درب و پنجره دوجداره استفاده کنیم؟

مواد تشکیل دهنده پنجره upvc

در ابتدای ساخت و فرآوری این ماده که از مشتقات نفت و نمک طعام ساخته می شد، مشکلاتی در روند استفاده از این ماده به وجود می آمد، مانند انعطاف پذیری بسیار زیاد که در نتیجه ی اضافه کردن عوامل نرم کننده در دمای پایین به وجود می آمد. همین مشکل باعث عدم استفاده و به کار گیری این ماده در تجارت می شد‌.

بعد از سال ها تولید کنندگان با استفاده از فرمولاسیون جدید و افزودن مواد مختلفی مانند ضربه گیر ها، نرم کننده ها، مواد ضد احتراق و روان کننده به پی وی سی موفق شدند پروفیلی های پی وی سی را در هر شرایط سخت محیطی نگهداری کنند.

موفقیت های چشمگیری که با انتخاب صحیح فرمولاسیون در طی آزمایشات متعدد رخ داد، اطمینان خاطری شد تا طیف وسیعی از مصرف کنندگان تجار و سازندگان عرصه های مختلف به پروفیل پی وی سی روی بیاورند و متقاعد شود که در صنعت و تجارت از این ماده بهره بگیرند.

صنعت در و پنجره upvc در ساختمان

upvc چیست

ایمنی، دوام و استقامت بسیار بالا در کنار انعطاف پذیری خوب، عدم سایش، زرد نشدن و ضد خوردگی، همه و همه باعث شد تا در صنعت انقلاب جدیدی در روند توسعه و ساخت درب و پنجره ها اتفاق بیفتد. در اروپا کم تر از یک دهه تعداد درب و پنجره هایی که با ورق های upvc ساخته شده دو برابر تعداد پنجره های تولید شده آلومینیومی و چوبی و فلزی شد. رشد و توسعه ی این محصول در بازار جهانی به سرعت به وقوع پیوست به طوری که در کمتر از نیم قرن سراسر قاره ی اروپا از پروفیل یو پی وی سی در ساخت درب و پنجره استفاده کردند و توانست با رشد چشمگیری به مطمعن ترین و پر فروش ترین مواد اولیه ای تبدیل شود

که در ساخت درب و پنجره های دوجداره استفاده می شد.

پی وی سی در واقعیت یکی از ارزشمندترین فرآورده های شیمیایی است که امروزه جزو مواد اصلی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت pvc و upvc چیست ؟

تفاوت upvc و pvc چیست؟ 

در نگاه کلی شاید این دو پروفیل یکی به نظر برسند اما در بطن تعاریف اولیه این دو پروفیل تفاوت های اندکی دارند که در زیر آنها را شرح می دهیم:

  • PVC در واقعا همان پروفیل اولیه پی وی سی است که از لحاظ فیزیکی، کاملا مقاوم و سخت است با این تفاوت که همچنان حالت پلاستیکی خود را دارد به همین دلیل به نسبت پروفیل UPVC از انعطاف پذیری بسیار زیادی برخوردار است. طیف وسیع و بی پایانی از مجموعه محصولاتی که شما در طول روز با آنها سروکار دارید از همین پروفیل ساخته می شود. در حالت کلی در ساختمان سازی، بهداشت، حمل و نقل، بسته بندی و حتی هنر و طراحی کاربرد دارد.
  • UPVC در واقع همان پروفیل pvc است با این تفاوت که غیر پلاستیکی شده و کاملا حالت پلاستیکی خودش را از دست داده است و به نسبت پی وی سی انعطاف کمتری دارد به همین دلیل است که این پروفیل برای محیط های رو باز که حساس به تجزیه بیولوژیکی هستند بسیار مناسب هستند و در نتیجه اکثر محصولاتی که در فضای رو باز مورد استفاده قرار می گیرند از همین  پروفیل یو پی وی سی برای ساخت آن استفاده می کنند. به علاوه این پروفیل مقاومت و استقامت بالایی در برابر مواد شیمیایی و شرایط آب و هوایی متفاوت دارد که با خیال راحت می توان از آن در ساخت انواع لوله و درب و پنجره ساختمانی و سایر صنایعی که در شرایط سخت محیطی نگهداری می شوند، استفاده کرد.

مزایا پنجره upvc چیست 

مزایا پنجره یو پی وی سی  - مزایا upvc

استفاده از پنجره های یو پی وی سی به سرعت در حال افزایش است دلیل این گفته هم میزان تقاضای بالای سفارش از این محصول می باشد. آنچه که باعث ترغیب همگان به استفاده از این پنجره ها کرده است، ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد این پروفیل می باشد. در ادامه به مزایا پنجره upvc اشاره می کنیم.

  • استقامت و دوام آن، در و پنجره های upvc به نسبت سایر انواع در و پنجره از ثبات و دوام بسیار بالایی برخودارند. البته این مقاومت بی ارتباط با مواد تشکیل دهنده آن نیست.
  • این پنجره ها به دلیل وجود پروفیل، بسیار سبک و دارای وزنی کم اند. (همین ویژگی در کنار استقامت و دوام بسیار بالای آن، باعث شده سهم بزرگی از بازار خرید و فروش انواع در و پنجره را از آن خود کند).
  • ویژگی سوم و بارز این نوع پنجره، ثبات رنگ و البته تنوع رنگی زیاد در این نوع پنجره است.
  • زیبایی، نمیتوان در این بخش از چشم نوازی بی نظیر پنجره های upvc گذشت. قطعا سادگی این نوع پنجره ها در کنار ویژگی ها و کارایی که دارند زیبایی این پنجره هارا دو چندان می کند‌.

معایب upvc چیست

معایب پنجره یو پی وی سی - معایب upvc

هر چند که میزان رضایت از پنجره های یو پی وی سی در چند دهه ی اخیر بالا بوده است اما به هر حال هر محصولی ممکن است نتواند صفر تا صد کیفیت خود را به مشتری ارائه دهد و هر محصولی هم هرچه قدر هم که موفق باشد ممکن است یک سری معایب داشته باشد، قطعا پنجره های یو پی وی سی هم از این قاعده مستثنی نیستند که در زیر به این معایب هر چند جزئی اشاره می کنیم.

  • متاسفانه بعضی از پیمانکاران ساختمان به دلیل صرفه جویی در هزینه ها، ممکن است پروفیل های upvc را از مراکز غیر معتبر خریداری کنند همین امر ممکن است که پنجره های یو پی وی سی کیفیت صد در صد خود را که مطابق استاندارد های جهانی است ارائه نشود و درنتیجه آن خیلی زود در برابر اثرات محیطی شکننده شوند.
  • اگر در هنگام گرد گیری منزل، از مواد شیمیایی مانند وایتکس برای پاک کردن سطح این پنجره ها استفاده کنید ممکن است طی کنش و واکنشی که با هم می دهند، انفعالات خطرناکی رخ دهد که بعدها برای سلامتی انسان مضر باشد.
  • اگر در مناطقی زندگی می کنید که خیلی گرم یا خیلی سرد است حتما سعی کنید از پروفیل های مطمئن و بسیار مقاومی استفاده کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
WeCreativez WhatsApp Support
استعلام قیمت پنجره دوجداره
👋سلام
Call Now Button