کاربرد گاز آرگون در پنجره دوجداره

کاربرد گاز آرگون در پنجره دوجداره

به منظور بهینه سازی مصرف انرژی از گاز آرگون در پنجره دوجداره استفاده می شود.امروزه به دلیل افزایش بهای انرژی و به منظور پیشگیری از هدر رفت آن استفاده از پنجره های قدیمی مقرون به صرفه نیست و استفاده از پنجره upvc  می تواند فضای مورد نظر را کاملا عایق نماید و از اتلاف انرژی جلوگیری بعمل آورد.

اطلاعات بیشتر در خصوص : خرید پنجره دوجداره

 

گاز آرگون یکی از گازهای نجیب و بی اثر می باشد و هیچ رنگ و بویی ندارد دلیل استفاده از آن به منظور عایق صوتی،حرارتی و برودتی کردن ساختمان است.و به منظور جابجایی گاز آرگون از محفظه هایی که آنها هم بصورت دوجداره عایق شده اند و در حجم های مختلفی وجود دارند استفاده می شود.

 

تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

کیفیت و کارایی شیشه دوجداره به وجود گاز آرگون موجود در آن بستگی دارد و از طریق موارد زیر قادر به تشخیص این هستیم که گاز آرگون در شیشه دوجداره وجود دارد

اسپیسری که در بین دو شیشه قرار دارد نوعی فاصله دهنده است که بصورت سرتاسری در بین دو شیشه قرار گرفته و محل ذخیره گاز آرگون می باشد که به بهبود عایق بودن آن کمک میکند.

تشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجداره

شیشه ای که در فضای خارجی ساختمان واقع شده باید سردتر از شیشه ای که در فضای داخلی ساختمان قرار دارد باشد و این امر همانگونه که در بالا ذکر شد بدلیل وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره می باشد.

مزیت های گاز آرگون در پنجره دوجداره

دلیل انتخاب گاز آرگون با وجود گازهای دیگری که وجود دارد قیمت پایین تر،پیشگیری از آلوده کردن محیط زیست،بدلیل کاهش احتمال یخ زدگی و میعان امکان استفاده در هر شرایط آب و هوایی را دارد،ایجاد عایق بندی صوتی ،حرارتی ،برودتی و درزبندی پنجره دوجداره ، بدلیل دارا بودن چگالی بیشتر نسبت به هوای معمولی با جلوگیری از جریان همرفتی باعث حفظ دمای شیشه نزدیک به دمای اتاق می شود.

عمر گاز آرگون در پنجره دوجداره

گاز آرگون دارای عمری حداقل 20 ساله در پنجره یوپی وی سی می باشد و میزان گازی که باید در اسپیسر وجود داشته باشد از 90 درصد بیشتر است و اگر این میزان گاز تا 75 درصد کاهش یابد کارایی پنجره دوجداره حفظ خواهد شد اما اگر کمتر از این مقدار شود این کارایی ضعیف و ضعیف تر خواهد شد.

 

 

 

 

تمیز کردن پنجره یوپی وی سی

تمیز کردن پنجره یوپی وی سی

یکی از مزایای پنجره های یوپی وی سی نیاز کم به نگهداری آنهاست و اغلب دوام بیشتری نسبت به پنجره های آلومینیومی و چوبی دارند.البته همواره گرد و خاک در فضا وجود دارد و اهمیت تمیز کردن پنجره یوپی وی سی در نگهداری آن نمود بیشتری دارد.
بسته به رنگ پروفیل پنجره ،گرد و غبار روی آن ممکن است قابل مشاهده نباشد اما قاب های سفید بیشتر گرد و خاک روی خود را نمایان میکنند اما صرف نظر از رنگ تمیز کردن چارچوب و قاب پنجره همچنان اهمیت دارد.

تمیز کردن پنجره دوجداره

همانند مواردی که در خصوص تمیز کردن درب دوجداره گفته شد تنها چیزی که نیاز دارید یک سطل آب گرم و صابون ، یک اسفنچ یا یک پارچه و یک جاروبرقی است.

 

1. ابتدا تا جایی که امکان بازشو پنجره وجود دارد آن را باز کنید و سپس اطراف قاب را جاروبرقی بکشید تا هر گونه گرد و غباری را از روی آن بزداید (به منظور جلوگیری از خراشیدگی از کشیدن لوله یا نازل سخت جاروبرقی بر روی پنجره خودداری فرمایید)
2. با آبگرم و صابون، از یک اسفنج یا پارچه کل چارچوب پنجره را پاک کنید
3. در نهایت با استفاده از یک پارچه خشک ،قاب پنجره را خشک کنید تا آب اضافی آن گرفته شود
این تمام کاری است که باید انجام گیرد همانگونه که بیان کردیم برای حفظ ظاهر خوب آن یک پاک کردن ساده نیز کفایت میکند

تمیز کردن پنجره دوجداره

مطالعه بیشتر : بخار شیشه دوجداره را چگونه از بین ببریم

 

تمیز کردن شیشه پنجره

پس از تمیز کردن قاب پنجره طبق مراحل بالا، احتمالا نیاز باشد شیشه دوجداره آن را نیز تمیز کنید
قبل از تمیز کردن شیشه ،دقت کنید گرد و غبار و کثیفی روی قاب باقی نمانده باشد سپس با یک شیشه پاک کن دلخواه روی آن اسپری کنید و شروع به تمیز نمودن آن نمایید البته بهتر است قبل از تمیز نمودن با شیشه پاک کن یکبار گرد و خاک روی شیشه با یک پارچه نمدار گرفته شود تا پاک کردن ان راحت تر شود.
یک پارچه میکروفایبر پیشنهاد می شود برای پاک کردن پنجره ها استفاده شود و از حرکات دایره ای به خاطر اینکه رگه برجای نگذارد و پس از خشک کردن خط و خطوطی روی شیشه ها باقی نماند

 

تمیز کردن شیشه دوجداره

مطالعه بیشتر : ایمن سازی پنجره دوجداره

تمیز کردن پنجره در مدل های کلنگی و در ارتفاع بالاتر

تمیز کردن پنجره یوپی وی سی در ارتفاع بالاتر و مدل های خاص ممکن است کمی سخت باشد اما اگر نحوه طراحی آن طوری باشد که با شیب و چرخش بتوان به شیشه آن دسترسی داشته باشید ممکن است نیازی به رفتن بالای چهارپایه و نردبان نداشته باشید. با تمام کارهایی که در بالا گفته شد باید در سرتاسر خانه پنجره های یوپی سی براق و تمیزی داشته باشید.
در خصوص مواردی که در این مقاله گفته شد اگر سوالی یا پیشنهادی دارید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

انتخاب پنجره مناسب هر اتاق

انتخاب پنجره مناسب هر اتاق

انتخاب پنجره مناسب، رویکردی است که پیشنهاد می شود با توجه به اینکه در کدام موقعیت خانه، با چه دکوراسیون و اینکه آیا خانه بطور کل قدیمی یا جدید است در نظر گرفته شود .موقعیت خانه و وضعیت قرار گیری پنجره در کدام اتاق و اینکه پذیرایی ، اتاق خواب ،سرویس بهداشتی و آشپزخانه باشد ممکن است مواردی باشد که برای هر کدام از این اتاق ها متفاوت باشد که در این مطلب به بررسی آنها می پردازیم.

اطلاعات بیشتر : فروش پنجره دوجداره

پنجره های آشپزخانه

 

یکی از پرکاربردترین و پر ترددترین فضاهای خانه، آشپزخانه می باشد و انتخاب پنجره های آشپزخانه مناسب می تواند فضا را با نور طبیعی بیشتر ،چشم انداز و هوای تازه تر همراه کند.مواردی که در زمان جستجوی پنجره آشپزخانه باید مدنظر قرار گیرد شامل محل قرارگیری پنجره و میزان تهویه موردنیاز،سبک و نحوه ساخت خانه و آشپزخانه به چه صورت است و آیا به راحتی میتوان آن را باز و بسته نمود.

 

پنجره مناسب آشپزخانه

مطالعه بیشتر : پنجره دوجداره ارزان

 

بطور سنتی در هنگام نصب پنجره های آشپزخانه از پنجره اتاق های دیگر کمی بالاتر قرار می گیرند.با توجه به محدود بودن دیوار بیرونی پیشنهاد می شود محل نصب را برای حداکثر دسترسی به هوای تازه و نور طبیعی بیشتر در نظر بگیرید.

یکی از پیشنهادات محبوب برای آشپزخانه، پنجره دوجداره کشویی است که کاربرد غالب آن به دلیل نصب در بالای سینک و کابیت آشپزخانه است و در این حالت باز و بسته کردن آن با توجه به محدودیت فضا راحت تر می باشد.

یکی دیگر از پیشنهادات محبوب برای آشپزخانه ،پنجره دوجداره لولایی است ،و بدلیل عایق بندی بهتر در سرما و گرما و صوت و همچنین نظافت آسانتر اگر فضای کافی برای نصب داشته باشید توصیه می شود از این مدل استفاده کنید.

 

پنجره های اتاق خواب

 

همیشه رویایی ترین چیزی که در خصوص پنجره اتاق خواب به ذهنمان می رسد این است که زمانی که از خواب بیدار می شویم پنجره اتاق را باز کنیم و روشنایی روز و گرمای خورشید اولین چیزی باشد که با کوتاه ترین قدم ها به آن برسیم.

پنجره مناسب اتاق خواب

مطالعه بیشتر : پنجره دوجداره در کرج

 

بسته به اندازه اتاق خواب که بزرگ یا کوچک است می توان در انتخاب نوع مدل آن برنامه ریزی نمود در کشورهای اروپایی و آمریکایی از مدل کلنگی دوبل استفاده می کنند که در ایران خیلی کارایی ندارد اما از انواع مدل های لولایی و کشویی می توان برای این اتاق ها استفاده نمود.

 

پنجره اتاق نشیمن

 

انتخاب پنجره مناسب اتاق نشیمن نیازمند دانستن محدودیت های آن می باشد ،پنجره های بزرگتر نیاز به فضای بیشتر دارند از طرفی میزان نیاز به تهویه و نور بیشتر با توجه به فضا نیز تعیین کننده نوع مدل مورد نیاز می باشد.

 

پنجره مناسب اتاق پذیرایی

مطالعه بیشتر : پنجره دوجداره کشویی بهتره یا لولایی

یکی از گزینه های توصیه شده برای اتاق های نشیمن بزرگ پنجره های خلیجی می باشند که به دلیل بیرون زدگی از ساختمان جذابیت زیادی به نمای بیرونی ساختمان می دهند که بسته به به نیاز می توانند بازشوی تک حالته یا دوحالته داشته باشند.

پنجره خلیجی علاوه بر تاثیر بر دکوراسیون خارجی نما، باعث عمق بخشیدن به فضای داخلی نیز می شود می توان در فضای پرتی که در وسط پنجره قرار دارد یک صندلی کوچک بهمراه گل یا هر نوع لوازم تزئینی قرار داد تا باعث روشن تر شدن فضای پذیرایی گردد.

 

پنجره های حمام

 

انتخاب پنجره حمام یا سرویس بهداشتی اگر از نقطه نظر بهره وری بهتر انرژی مورد سوال است خیلی مشکل نیست.موارد مهمی که پیشنهاد می شود در نظر گرفته شود تهویه،حریم خصوصی و مقداری نورطبیعی می باشد تا بهترین عملکرد را برای این پنجره ها فراهم کند.

به منظور تهویه بهتر در سرویس بهداشتی میتوان از پنجره های کشویی استفاده نمود چون قابلیت باز شدن در فضای محدودتر را فراهم میکنند.

پنجره سایه بانی به منظور نصب در سرویس بهداشتی مناسب هستند در قسمت بالایی قاب این نوع پنجره ها یک لولا می باشند و قسمت پایینی معمولا ثابت می باشد این حالت برای همه شرایط آب و هوایی مناسب بوده در عین حال که میتواند از ورود باران به داخل سرویس جلوگیری کند.

پنجره های مدرن برای خانه های مدرن

پنجره های مدرن برای خانه های مدرن

صاحب خانه های مدرن به دنبال وسایل جدید برای خانه های خود هستند.یکی از گزینه هایی که مدنظر صاحب خانه های جدید می باشد استفاده از پنجره های مدرن می باشد،زیرا نصب نادرست سبک و نوع پنجره میتواند خانه را کمی عجیب و غریب جلوه دهد .تصور کنید یک خانه با نمای بیرونی خاکستری شیک داشته باشیم و سپس یک پنجره معمولی با روکش دوجداره سفید را نصب کنید یا یک درب ثابت بعنوان درب ورودی در نظر بگیرید.

با انتخاب های نادرست ممکن است طراحی دکوراسیون نامتناسب و ضعیف بنظر برسد.به همین دلیل پیشنهاد میکنیم برای اینکه از سبک مدرن پیروی کنید از پنجره های زیر می توانید بعنوان یکی از گزینه ها استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر : خرید پنجره دوجداره + ثبت آنلاین سفارش انواع پنجره

پنجره دوجداره کمانی

 

از آنجاییکه از اسم این پنجره پیداست وقتی از نمای بیرونی به آن نگاه میکنیم یک قوسی را در آن می بینیم که ظاهر جذاب،شیک مدرنی را به ساختمان شما میدهد .در این نوع پنجره با توجه به عرض ساختمان می توان آن را دولنگه یا تک لنگه طراحی نمود. افق دید وسیع به دلیل سبک طراحی یکی دیگر از ویژگی های بارز این نوع می باشد. به دلیل برجسته کردن پنجره نماهای تکراری و خسته کننده مستطیلی دیگر مدل ها را ندارد همینطور می توان از شیشه های دوجداره دارای انحنا نیز در آن ها استفاده نمود. هماهنگی درها و پنجره های دیگر با این مدل را برای استفاده از آن باید در نظر داشت که هارمونی کلی خانه را بر هم نزند.در خصوص عایق بندی صوتی و حرارتی آن هم در صورت استفاده از یراق آلات و پروفیل مناسب می توان در رده بهترین ها قرار داد.

 

پنجره دوجداره کمانی

مطالعه بیشتر : پنجره وین تک

 

پنجره فرانسوی

پنجره دوجداره فرانسوی را می توان در رده شیک ترین و جذاب ترین برای نصب در اتاق پذیرایی در نظر گرفت.و یکی از گزینه های عالی برای طراحی پنجره های مدرن میباشد از آنجایی که می توان دو لنگه آن را باز نمود منظره و نورگیر جالبی را ارائه می کند و با استفاده از آن می توان حداکثر جریان هوا را در سراسر خانه فراهم نمود. با توجه به میزان عرضی که میتوانید برای این پنجره در نظر بگیرید امکان انتخاب حالت بازشونده صورت تک حالته و دو حالته در آن وجود دارد ،از طرفی دیگر به دلیل نوع ساختار آن از نظر حرارتی و صوتی عایق بندی عالی دارد.

 

پنجره دوجداره فرانسوی

مطالعه بیشتر : پنجره هافمن

پنجره ارسی

هر چند این نوع پنجره به دلیل ساختاری که دارد شاید سنتی و قدیمی به نظر برسد ولی به دلیل ترکیب سنت و مدرنیته می تواند بعنوان ترکیب جذاب بنظر بیاید البته میتوان از فناوری روز در ساخت پنجره ارسی مدرن کمک گرفت و ترکیبی را بوجود آورد که کاملا مدرن و امروزی بنظر برسد و از نظر عایق بندی صوتی و حرارتی در رده بالا قرار گیرد و در حقیقت جذابیت کلاسیک را به خانه های مدرن اضافه می کنند.

نحوه حذف قطرات آب اطراف شیشه دوجداره

نحوه حذف قطرات آب اطراف شیشه دوجداره

آیا تابحال متوجه حالتی در پایین شیشه پنجره خانه خود شده اید که اصطلاحا به آن تراکم داخلی یا قطرات آب اطراف شیشه دوجداره گفته می شود
این امر معمولا در ماه های سرد در اثر اختلاف دمای درون و بیرون ممکن است اتفاق بیفتد.این امر شاید در نگاه اول مشکل بسیاری از صاحبخانه ها باشد اما واقعا مشکلی نیست.برعکس این در واقعا نشانه خوبی است که به شما می گوید شیشه دوجداره کار خود را به درستی انجام می دهد.
هنگامی که هوای سرد به شیشه گرم برخورد می کند تراکم داخلی ما بین آن ایجاد می شود و باعث ایجاد آب در گوشه پنجره می شود که اگر بدون رسیدگی رها شود ممکن است به دلیل ایجاد رطوبت و کپک برای سلامتی مضر باشد. در این مطلب به نکات و ترفندهای ساده ای برای حذف تراکم داخلی شیشه دوجداره و مراقبت از پنجره ارائه میکنیم.

مطالعه بیشتر : پنجره دوجداره کشویی یا لولایی

عوامل ایجاد کننده تراکم داخلی شیشه دوجداره

احتمال ایجاد تراکم داخلی یا تجمع آب در شیشه به دلیل تماس هوای سرد با سطح گرم روی شیشه های پنجره بیشتر می شود.
عواملی که باعث تشدید آن می شود اختلاف دمای بین شب و روز و گرم شدن بیش از حد خانه یا خشک کردن لباس ها در خانه باعث تشدید اختلاف دمای بیشتر خانه و بیرون می شود، که این امر سپس ایجاد تراکم یا جمع شدن قطرات آب در اطراف شیشه دوجداره می شود و هوای سرد بیرون از گرمای تولید شده در سطح داخلی پنجره برخورد میکند.

عوامل ایجاد کننده تراکم داخلی شیشه دوجداره

مطالعه بیشتر : پیشگیری از یخ زدگی پنجره دوجداره

راه حل حذف قطرات آب در شیشه پنجره

یکی از راه های کنترلی برای راحت شدن از جمع شدن قطرات آب در شیشه باز کردن پنجره ها برای تهویه مناسب در خانه است. یا در آشپزخانه و حمام از فن های خروجی که هوای گرم و بخارات حمام را از داخل به بیرون هدایت کند و هوا در فضای داخلی جریان داشته باشد که این امر در این حد که جریان هوا برقرار شود کفایت میکند و نیازی نیست در مدت طولانی این کار را انجام دهیم.

راه حل حذف قطرات آب در شیشه پنجره

باز کردن پنجره در زمانی که هوا کاملا سرد و زمستانی و زیر صفر است خیلی منطقی نیست و نمی تواند راهکار مناسبی باشد.

استفاده از سشوار برای حذف قطرات آب اطراف شیشه دوجداره

یکی از راه حل های کوتاه مدت برای حذف قطرات آب اطراف شیشه دوجداره  استفاده از سشوار است . البته اگر این تراکم تبدیل به کپک شده و برای مدت طولانی است که تجمع یافته و حذف نشده برای از بین بردن کپک دیگر نمی توان از سشوار استفاده نمود چون ممکن است خطر آفرین باشد حتما با یک متخصص پنجره دوجداره مشورت نمایید

مطالعه بیشتر : راهنمای نصب پنجره upvc

در حالی که استفاده از سشوار برای حذف قطرات آب در شیشه دوجداره در ماه های سردتر زمانی که شروع به وقوع میکند ممکن است خوب باشد اما بعنوان یک راه حل بلند مدت نمی توان از آن استفاده نمود و به گزینه های دیگری باید فکر کرد.

نحوه رفع میعان در شیشه دوجداره

بعنوان یک راه حل طولانی مدت کم هزینه می توان با کمی باز نگه داشتن پنجره باعث تثبیت جریان هوا شد و با انجام این کار خانه بطور منظم تهویه می شود و باعث به حداقل رساندن تجمع تراکم در اطراف شیشه دوجداره می شود .
راه حل دیگر در هنگام پخت و پز در آشپزخانه و هنگام استحمام در حمام برای خروج گرما و بخار استفاده از فن خروجی می باشد البته این مورد باید کنترل شود که در خانه جریان پیدا نکند که دمای پنجره ها را تحت تأثیر قرار دهد و باعث ایجاد تراکم گردد.
راه حل دیگر برای خانه هایی که دائما و بطور طبیعی گرم هستند و تراکم مشکل اساسی ایجاد میکند استفاده از دستگاه رطوبت گیر در خانه است که آب اضافی در هوا را جذب و به حذف قطرات آب در پشت شیشه دوجداره کمک کند. اگر چه هزینه دستگاه رطوبت گیر ممکن است بالا باشد اما برای راحت شدن از مشکل تراکم در شیشه یک راه حل قطعی می باشد.

قطرات آب بین دو شیشه پنجره دوجداره

اگر در داخل و ما بین دو شیشه قطرات آب جمع شود ممکن است لازم باشد برای تعمیر شیشه دوجداره از یک نصاب متخصص در این زمینه کمک بگیرید
ممکن است شکافی در مهر و موم پنجره وجود داشته باشد و یا درزگیری و عایق بندی آن از بین رفته باشد. در هر صورت متخصص نصب شیشه دوجداره می تواند به بهترین وجه به شما در خصوص اقدامات بعدی راه حل مناسب ارائه کند کارشناسان فنی تک پنجره آماده ارائه هر گونه مشاوره در این خصوص می باشند.

مطالعه بیشتر : اهمیت چسب سیلیکون در درزبندی پنجره دوجداره

نتیجه گیری

پیشنهادات کنترلی که تاکنون در این مطلب ذکر شد در ماه های سردتر کنترل بیشتری لازم است از جانب شما صورت بگیرد تا احتمال کپک زدگی را کمتر کند.
برای رفع کوتاه مدت همانطور که در بالا ذکر شد از سشوار استفاده کنید و برای رفع بلندمدت استفاده از دستگاه رطوبت گیر توصیه می شود.

نحوه تمیز کردن درب های دوجداره

نحوه تمیز کردن درب دوجداره

تمیز کردن درب های دوجداره کار خیلی سختی نیست.ما در این مطلب یک راهکار ساده را به این منظور بیان می کنیم.متریال یوپی وی سی یک ماده درخشان برای درب و پنجره می باشد.به راحتی می توان متوجه شد که چرا upvc نسبت به چوب محبوبیت بیشتری دارد و عملا بدون نیاز به تعمیر و نگهداری است و حتی اگر مقداری نگهداری لازم داشته باشد معمولا خیلی ساده انجام می شود.
زمان زیادی برای تمیز کردن درب های upvc لازم نیست و فرایندی مشابه با تمیز کردن پنجره های دوجداره دارد. با استفاده از چند وسیله ای که در همه خانه پیدا می شود و 10-15دقیقه زمان درب های یو پی وی سی دوباره نو می شوند.بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه درب های یوپی وی سی را تمیز کنیم

مطالعه بیشتر : اهمیت چسب سیلیکون در درزبندی پنجره دوجداره

 

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن درب های دوجداره

جاروبرقی
سطل آب گرم و صابون
آب تمیز (برای مرحله بعدی)
برس(می تواند یک برس دستی باشد)
سه دستمال تمیز،خشک و نرم

 

وسایل تمیز کردن درب دوجداره

مطالعه بیشتر : راه های پیشگیری از یخ ردگی پنجره دوجداره

 

چه چیزهایی را نباید استفاده کرد

اهمیت این مسئله که از چه شوینده ها و وسایلی بر روی سطح یوپی وی سی به منظور از بین نرفتن آن نباید استفاده کرد زیاد است که این مواد عبارتند از:

شیشه پاک کن
پاک کننده هایی که اثر سایندگی دارند مانند انواع پودرهای لباسشویی یا کرم های پاک کننده
محصولاتی که دارای پایه آمونیاکی هستند
اسکاچ یا سیم ظرفشویی
دستمال یا رول توالت(به دلیل اثری که بعد از تمیز کردن بجای می گذارند)

مطالعه بیشتر : زرد شدن پنجره دوجداره

 

مراحل تمیز کردن درب دوجداره

وقتی می خواهید شروع به تمیز کردن درب دوجداره کنید پیشنهاد می شود ابتدا از چارچوب آن شروع کنید
با استفاده از جاروبرقی ،لولا،لبه های چارچوب و شیارهایی که وجود دارد را به آرامی گردگیری کنید.این کار هر گرد و غبار و جرمی که بر سطح یوپی وی سی وجود دارد را از بین میبرد و مهم است که پس از اینکه تمیز کاری به پایان رسید آن جرم به چارچوب وارد نمی شود.
پس از گرد گیری با جاروبرقی و اطمینان از اینکه گرد و غبار رویی گرفته شد با استفاده از برس (بهتر است برس دستی و نرم باشد ) اقدام به پاک نمودن مواردی که جاروبرقی قادر به جذب آن نبود می کنیم یا جاهایی که جرم تجمیع پیدا کرده بود میکنیم.
در فاز بعدی کار،با استفاده از سطل آب گرم و صابون بصورتی که پارچه نرمی را آغشته به آب گرم و صابون میکنیم و شروع میکنیم از چارچوب در از بالا به پایین تمیز کردن بصورتی که همه جا را بدون جا گذاشتن تمیز کنیم.
پس از اینکه همه جا را با آب گرم و صابون تمیز کردیم وقت استفاده از آب تمیز است.در این مرحله یک پارچه تمیز و نرم دیگر که آغشته به آب تمیز است را بر میداریم و کف صابون ها و مواردی که از مرحله قبل وجود دارد را با آب تمیز جایگزین میکنیم
در مرحله پایانی،با استفاده از پارچه تمیز و خشک با حرکات نرم و دایره ای اقدام به خشک کردن درب می کنیم(مطمئن شوید که همه جا خشک شود که جذب مجدد گرد و غبار از خیس بودن پنجره اتفاق نیفتد)

تمیز کردن دستگیره در

بدلیل اینکه دستگیره در همواره پرکاربردترین نقطه ای است که مدام برای باز و بسته نمودن با آن سر و کار داریم پس مطمئنا آلودگی زیادی دارد و میتواند میزبان انواع باکتری و میکرب باشد.

 

تمیز کردن دستگیره درب یوپی وی سی

 

اطلاعات بیشتر : یراق آلات یو پی وی سی

این خیلی خوب است که حداقل از نظر ظاهری همواره دستگیره تمیز به نظر میرسد.نحوه تمیز کردن دستگیره در به این صورت است با استفاده از محلول آنتی باکتریال خانگی و یک بطری اسپری و یک پارچه تمیز اقدام به تمیز نمودن آن می کنیم.
بدلیل تماس بیشتر افراد با دستگیره بهتر است از جاهای دیگر درب تمیزتر باشد و میتوان این مورد را در چرخه نظافت خانه بیشتر از نظافت تمام درب اضافه نمود تا همواره دستگیره در درخشان و تمیز بنظر برسد.
بسته به محلول آنتی باکتریالی که استفاده می شود شاید نیاز باشد که با استفاده از دستمال خشک و تمیز دیگری اقدام به خشک کردن بکنیم اما ممکن است برخی محلول ها نیاز به خشک کردن نداشته باشند.
در این مطلب سعی کرده ایم تاکنون مواردی که برای نظافت کامل درب یوپی سی مهم بود را بیان کنیم که پس از طی مراحل بالا درب شما باید کاملا نو شده باشد .

پیشگیری از محکم بسته شدن درب

جلوگیری از محکم بسته شدن در
آیا از محکم بسته شدن درب به طور غیر منتظره رنج می برید؟یا شاید افرادی در محل سکونت شما هستند که درب ها را محکم می بندند،نگران نباشید در این مطلب به بررسی روش های پیشگیری از محکم بسته شدن درب می پردازیم.
کوبیده شدن درب را می توان با لنت های نمدی یا وسایلی بر روی دیوار متوقف کرد.به منظور کندتر کردن حرکت درب میتوانیم از مکانیسم هایی که باعث آهسته بسته شدن آنها می شود که از کوبیدن آنها جلوگیری میکند استفاده کنیم که این مکانیسم ها هر چقدر حرفه ای تر باشند کارایی آنها در فضاهای تجاری بیشتر است.

مطالعه بیشتر : مزایای درب بالکن دوجداره

عوامل موثر بر محکم بسته شدن

دلایل زیادی وجود دارد که چرا درب محکم بسته می شود
واضح ترین دلیلی که وجود دارد این است که ممکن است کسی آنها را بهم بکوبد که باعث تولید صدای بلند و ناخوشایندی می شود.مواقعی ممکن است به اشتباه و نه از روی عمد در هنگام بسته شدن به اشتباه به هم برخورد کند.حتی اگر شخص سعی کند که آن را آرام ببندد، باد یا جریان قوی هوایی که ممکن است در آن لحظه وجود داشته باشد باعث محکم بسته شدن درب گردد.در برخی موارد حتی خود جریان هوا باعث می شود بخودی خود درب به هم بخورد.
برای مثال، اگر یک پنجره باز باشد، جریان هوای بیرون که دارای فشار کمتری است را به داخل با فشار بیشتر می راند،که این تغییر فشار و متعاقبا نیروی حرکتی هوا کفایت میکند که درب محکم و با شدت بسته شود.
یکی دیگر از دلایل محکم بسته شدن درب می تواند مشکلات فنی باشد.رگلاژ نبودن درب می تواند باعث حرکت خودبخود آن ناشی از عدم تعادل وزن درب و نهایتا بسته شدن شدید آن شود.

مطالعه بیشتر : راهنمای نصب پنجره دوجداره

عوامل موثر بر محکم بسته شدن

چگونه از محکم بسته شدن درب جلوگیری کنیم

زمانی که علت بهم خوردن درب را شناسایی کردید،جلوگیری از کوبیده شدن آن خیلی آسان می شود.ما در این مطلب به بهترین راه ها برای جلوگیری از کوبیده شدن درب می پردازیم.

بررسی، تنظیم و رگلاژ لولاها

نصب نامناسب درب که ممکن است توسط افراد غیرمتخصص انجام شود یا خارج شدن از رگلاژ بر اثر نشست در سازه خانه می تواند درب را از کارکرد درست در سر جای خود خارج کند و همانطور که در بالا گفته شد وزن درب باعث محکم بسته شدن آن گردد.

مطالعه بیشتر : علت بسته نشدن پنجره دوجداره

به منظور حل این مشکل لولاها را بررسی کنید و ببینید آیا مشکل از آنهاست اگر لازم است محل پیچ های لولاها را کمی جابجا کنید تا وزن درب به تعادل برسد البته اینکار کمی مشکل است و پیشنهاد میکنیم که آن را به افراد متخصص بسپارید.
بررسی لولای پنجره

از پدهای نمدی استفاده کنید

یکی از کم هزینه ترین کارها، قرار دادن پند لنت نمدی در امتداد لبه قاب در است،البته این راه حل باعث جلوگیری از محکم بسته شدن درب نمی شود اما تا حدود زیادی از صدای بسته درب جلوگیری میکند.
می توانید پدهای نمدی خود چسبی را پیدا کنید که به آسانی به چارچوب درب بچسبانید البته مراقب باشید که این پدها از بسته شدن کامل درب جلوگیری نکند.
کاربرد پدهای نمدی برای درب های سبک تر مانند درب های upvc  والومینیومی و چوبی است و اگر درب آهنی یا کامپوزیتی است به دلیل وزن و استحکام درب کارایی کمتری دارد.برای درب های محکم تر می توان از نوار درزگیر که بر روی چارچوب آن نصب می شود که دوام و استحکام بیشتری دارد استفاده نمود.

استفاده از آرام بند درب

آرام بند وسیله ای که در معمولا در بالای درب نصب می شود که پس از رها کردن آن باعث بسته شدن درب بصورت آهسته می شود،تنها عیب آن این است که کمی دست و پا گیر است و زمانی طول میکشد که درب به طور کامل بسته شود.

انواع آرام بند

آرام بند مخفی درب لولایی،آرام بند زیر سطحی،آرام بند درب کشویی،آرام بند اتوماتیک و آرام بند بازویی برای درب لولایی که بنا بر نیاز کاربر می توانند در درب های مختلف کاربردی باشند.

اطلاعات بیشتر درباره : محاسبه آنلاین قیمت درب و پنجره دوجداره

اگر به دنبال یک درب مدرن، سبک و ایمن هستید پیشنهاد ما به استفاده از دربهای upvc  می باشد. کارشناسان فنی تک پنجره آماده ارائه مشاوره فنی در این خصوص می باشند.

  6 راه برای پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها

  پیشگیری از یخ زدگی پنجره دوجداره

  پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها موضوع مهم و کاربردی است که برای هر فردی در هر منطقه و کشوری امکان پش آمدن وجود دارد. قطعا یخ زدگی در هنگام وارد شدن به فصول سرد با آب و هوای زمستانی اتفاق می افتد . گاهی مناطقی هستند که در سایر فصول به دلیل داشتن آب و هوای سرد زمستانی یخ زدن پنجره اتفاق خواهد افتاد.

  علت و دلایلی که منجر به یخ زدگی پنجره ها خواهد شد محدود به یک یا دو مورد نمی شود بلکه علل و عوامل مختلفی هستند که منجر به این اتفاق می افتد. البته پایه و اساس تمام عوامل هوای بسیار سرد می باشد که در هر مورد می تواند از طریقی این اتفاق بوجود بیایید. در ادامه شما را با راه های پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها آشنا می کنیم که در صورتی که در یکی از این موقعیت ها قرار گرفتید بتوانید اقدام به برطرف کردن آن کنید.

  روش های پیشگیری از یخ زدگی پنجره های دوجداره

  راه هایی که به جلوگیری کردن از یخ زدن پنجره ها کمک می کند شامل تمامی راه حل ها و مواردی است که شما را از روبرو شدن با این اتفاق رها می کند. در ادامه موارد اصلی و روتین را برای پیشگیری مردن برایتان آورده ایم که بسیار کاربردی هستند.

  روش های پیشگیری از یخ زدگی پنجره های دوجداره

  روشن کردن فن ها در داخل ساختمان

  هنگامی که یخ زدگی برای پنجره های شما اتفاق افتاد می توانید فن ها را روشن کنید تا هوای داخلی را در گردش ورود و خروج قرار دهید . درواقع هنگامی که فن ها روشن باشند شما هوای اضافی داخل را به بیرون منتقل می کنید .

  متعادل نگه داشتن دمای ساختمان

  بدیهی است که آوردن هوای با دمای پایین به اتاق در برخی موارد می تواند باعث ایجاد شرایط ناراحت کننده و یخ زدگی پنجره ها شود. بنابراین برای متعادل نگه داشتن دما در بین تمامی اتاق ها و بخش های ساختمان نیاز است تا هوای گرم را بصورت یکسان در همه نقاط داخلی ساختمان داشته باشید. قرار دادن دمای داخلی خانه ها در فصل سرما موجب پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها می شود که ساده ترین روش و در دسترس ترین اقدامی است که لازم است به این منظور انجام شود.

  اطلاعات بیشتر درباره : نقش پنجره در اتلاف انرژی ساختمان

  عایق بندی پنجره ها

  گاهی علت یخ زدگی پنجره ها مر بوط می شود به وجود درزها یا شکاف هایی در چارچوب و قاب پنجره، که همین درزها موجب ورود هوای سرد با دمای پایین به داخل ساختمان شده و پنجره از داخل و خارج به دمای یخ زدگی می رسد. عایق بندی کردن پنجره ها به منظور پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها می تواند با استفاده از درزگیرها که در انواع مختلفی تولید می شوند استفاده کرد. یک راه عایق بندی پنجره ها استفاده از پنجره های دوجداره با اصول استاندارد می باشد.

  اطلاعات بیشتر درباره : عایق بندی پنجره دوجداره

   

   

  قرار دادن سایبان پنجره

  از ابتدایی ترین مواردی که در بحث پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها می توانید انجام دهید، قرار دادن سایبان از بیرون پنجره است. در قدیم حصیرهایی را در پشت پنجره ها قرار می دادند که هم در فصل گرما کارایی داشت و هم در فصل سرما موجب جلوگیری از یخ زدگی پنجره می شد.

  امروزه سایبان ها برای پنجره ها در حین ساختمان سازی بر روی پنجره اجرا می شود که در فصل سرما بتوانند از اتفاق یخ زدگی و ترک بردن و شکستن شیشه پنجره ها ممانعت به عمل آید.

  استفاده کردن از دستگاه های رطوبت گیر

  یکی دیگر از مواردی که موجب می شود پنجره ها در هوای سرد یخ بزنند، وجود هوای بسیار گرم در داخل است که اگر هوای بیرون بسیار سرد باشد این اختلاف دمای بیرون و داخل موجب یخ زدگی پنجره ها می شود.
  بنابراین در این موارد استفاده از دستگاه هایی بنام رطوب گیر است که این دستگاه ها رطوبت و گرمای هوای داخلی ساختمان را گرفته و از این اختلاف دمای درون و بیرون جلوگیری می کنند . دستگاه های رطوبت گیر از مواردی می باشد که در پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها در مناطق شرجی استفاده شود.

  باز نگه داشتن پرده ها

  امروزه در هر خانه ای برای پنجره ها از پرده ها استفاده می شود، استفاده کردن از پرده اصلا کار اشتباه و غلطی نیست، فقط در مناطقی که هوا بسیار سرد می شود لازم است تا بصورت متناوب پرده ها را در طول روز باز و بسته کنید تا هوای داخل و پشت پرده در جریان یکنواختی باشد .

  نتیجه گیری :

  همانطور که متوجه شدید علت یخ زدگی در پنجره ها به دلیل هوای گرم درون می باشد که باعث ایجاد رطوبت بر روی شیشه پنجره می شود و همین شیشه پنجره با این اختلاف حرارتی یخ می زند. در نتیجه پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها به این مورد می رسد که رطوبت داخل خانه کاهش دهید و به تعادل با هوای بیرون خانه برسید.
  بهترین توصیه ای که برای شما برای پیشگیری کردن از یخ زدگی پنجره ها می توانیم به شما داشته باشیم تا قبل از آنکه با چنین موضوعی مواجه باشید این است که از پنجره های دوجداره برای منازل و ساختمان های خود استفاده کنید.

  اهمیت چسب سیلیکون در درزبندی پنجره دوجداره

  اهمیت چسب سیلیکون در درزبندی پنجره دوجداره

  اهمیت چسب سیلیکون در درزبندی پنجره دوجداره ، از این نقطه نظر که وقتی درز یا فرسودگی در ساختار در و پنجره ممکن است وجود داشته باشد و باعث نفوذ گرما ، سرما یا رطوبت به فضای داخلی گردد نمود بیشتری دارد و می توان از آن استفاده نمود

  اطلاعات بیشتر درباره : خرید پنجره دوجداره

  در این وانفسای افزایش قیمت انرژی، عایق کردن درب و پنجره میتواند تاثیر زیادی در از دست رفتن گرما یا خنکی فضای داخلی گردد.به منظور درزبندی مناسب، و پیدا کردن درزهای اطراف درب و پنجره یکی از راهکارها این است که در فضای تاریک با تاباندن نور به چارچوب و اطراف درب و پنجره محلی که نور وارد فضا می شود را شناسایی کنیم یا در روشنایی روز که نور خورشید وارد فضای خانه می گردد درزها را پیدا کنیم. و راهکار دیگر برای پیدا کردن درز، استفاده از شمع است بطوری که یک شمع روش را در نزدیکی چارچوب پنجره بگیرید و ببینید شعله شمع کجا سوسو میزند همانجا نیاز به درزبندی دارد.

  مطالعه بیشتر : عایق بندی پنجره دوجداره

   

  چسب سیلیکون چیست

  اگر تابحال آکواریوم استفاده کرده باشید یا به اطراف سینک ظرفشویی دقت کرده باشید چسب سیلیکونی را دورتادور آکورایوم و سینک ظرفشویی به منظور درزبندی می بینید. مقاومت بالای چسب آکواریومی به دلیل ترکیب شیمیایی و مواد پلیمری موجود در آن می باشد که باعث می شود که بر اثر گرم و سرد شدن آن خاصیت چسب از بین نرود.
  چسب سیلیکونی در انواع مدول بالا (سخت تر و انعطاف کمتر) و مدول پایین (منعطف تر و کشش سطحی بیشر) و در رنگ بندی بیرنگ، مشکی، سفید و قرمز وجود دارد که معمولا از نوع بیرنگ آن برای عایق بندی درب و پنجره دوجداره استفاده می شود.

  چسب سیلیکون چیست

  مطالعه بیشتر : راهنمای نصب پنجره دوجداره

   

  نحوه استفاده و کاربرد چسب سیلیکون

  البته که کاربرد این چسب تنها در درزگیری درب و پنجره دوجداره نیست و به دلیل ساختار شیمیایی و مقاومت بالای آن می توان هر جایی که نیاز به آب بندی باشد از آن استفاده نمود.همچنین به دلیل اینکه نارسانا می باشد امکان استفاده از آن را در هر شرایطی فراهم می سازد

  معمولا بعد از نصب درب و پنجره، و تمیز نمودن اطراف محلی که می خواهیم درزبندی کنیم از هر گونه گرد و غبار و سپس خشک نمودن سطوح موردنظر که باعث طول عمر بیشتر چسب می گردد به منظور چسب کاری تمیز می توانید از نوار چسب در امتداد محلی که میخواهید چسبکاری کنید استفاده کنید و پس از چب کاری نوارچسب را بکنید.اقدام به استفاده از چسب با استفاده از خاصیت تحت فشار چسب پشت یک گان که باعث مرتب شدن چسبکاری می شود فشار کم و یکنواخت و نگه داشتن لوله در امتداد پروفیل پنجره میتواند باعث یکنواختی کار شودهر چند اگر هر جایی لازم شد چسب اضافی را پاک کنیم از صابون و مقداری آب اقدام به پاک کردن بخش مورد نظر از چسب کنیم. در روزهای آفتابی حداقل 2 الی 3 ساعت و در روزهای ابری بیش از 5 ساعت زمان نیاز است تا چسب بخوبی خشک شود.اگر میخواهید درزبندی خوبی داشته باشید پیشنهاد می شود در روزهای بارانی و یخبندان اقدام به استفاده از چسب نکنید

   

  درزبندی پنجره دوجداره با چسب سیلیکون

  مطالعه بیشتر : کاهش آلودگی صوتی با پنجره دوجداره

  اینکه چه مارک چسب سیلیکون خوب است و کدام یک بهتر است باید گفت از آنجاییکه در بازار ایران تنها چسب های چینی،ایرانی و ترکیه ای وجود دارد و چسب های ایرانی از لحاظ ترکیب شیمیایی هیچ تفاوتی با چسب های خارجی ندارد و قیمت پایین تری نیز دارد می توان از چسبهای سیلیکونی ایرانی استفاده نمود.

  توصیه های ایمنی هنگام استفاده از چسب سیلیکونی

  استفاده از ماسک و دستکش هنگام درزبندی درب و پنجره ها
  پس از برخورد چسب با پوست سریعا محل را با آب فراوان شستشو دهید
  به دلیل اشتعال زا بودن چسب توصیه می شود در گرمای زیاد روز زیر نور مستقیم آفتاب و یا نزدیک شعله آتش یا جرقه استفاده نشود

  زمان کنار گذاشتن سیلیکون فرا رسیده است

  رویکرد جدیدی در دنیا توسط نصابان درب و پنجره بوجود آمده که توسط نوارهای خاصی اقدام به درزبندی نمایند هر چند استفاده از آنها هنوز در همه جای دنیا از جمله ایران کاربردی نشده اما خیلی ساده قبل از نصب پنجره دور تادور آن را با این نوار می پوشانند و سپس اقدام به پیچ کردن پنجره به دیوار می نمایند.
  اطلاعات بیشتر در doubleglazingblogger

  اسپانیولت درب و پنجره دوجداره

  اسپانیولت درب و پنجره دوجداره

  اسپانیولیت نوعی یراق می باشد که در سیستم قفل درب استفاده می شود بدلیل استفاده از آلیاژهای مختلف در ساخت اسپانیولت استفاده می شود کیفیت و ماندگاری آن را متاثر می کند به این صورت که اگر از آلیاژ با کیفیت پایین استفاده شود به منظور باز و بسته شدن فشار مضاعفی روی دستگیره ها وارد و باعث از کار افتادن آن می شود.کشورهای تولید کننده ترکیه و آلمان می باشند و برندهای مختلفی که در بازار وجود دارد تولید این دو کشور می باشد.

  یراق اسپانیولت چیست؟

  به زبان ساده اگر بخواهیم پروفیل لنگه را در چارچوب چفت کنیم به نحوی که با حرکت دستگیره در حالت قفل؛ درب یا پنجره دوجداره قفل شود یکسری زبانه های کوچک در بالا یا پایین پروفیل لنگه در راستای برش طولی آن وجود دارد با درگیر شدن با یراقی به نام کیپر در چارچوب می تواند درب یا پنجره را قفل نماید.حال اگر این لنگه پروفیل درب یا پنجره در راستای طولی برش دهیم مجموعه ای را می بینیم شامل توپی،زاماک، دستگیره و قفل که به مجموعه این موارد، اسپانیولت می گویند.

  یراق اسپانیولت چیست

   

  اسپانیولت به دلیل کارایی زیادی که در ایمنی درب و پنجره ایفا میکند در زمان رگلاژ درب و پنجره دوجداره اولین جزئی است که بررسی می شود و جز مهمترین یراق آلات محسوب می شود.

  مطالعه بیشتر: یراق آلات پنجره دوجداره

  دلیل خراب شدن اسپانیولت درب و پنجره دوجداره

  عوامل مختلفی بر خرابی اسپانیولت درب و پنجره دوجداره موثر است از جمله آلیاژ یا متریال ساخت مجموعه اسپانیولت ، کاربری نامناسب یا فشار بیش از حد جهت باز و بسته نمودن درب و پنجره دوجداره ، نصب و مونتاژ نادرست درب و پنجره های upvc که باعث فشار مضاعف بر یراق آلات آن می شود(در اینصورت موجب از کارافتادگی درب و پنجره می گردد و در این حالت تنها راه چاره تعویض درب و پنجره دوجداره می باشد،همچنین در صورت نصب توسط افراد غیرمتخصص چون باز و بسته شدن را سخت میکند در نهایت نه تنها اسپانیولت را از بین می برد بلکه کل یراق آلات شامل لولا و بخش های دیگر را از بین می برد)

  چگونه خرابی اسپانیولت را تشخیص دهیم.

  در حالت عادی بدون اینکه درب یا پنجره را ببندیم دستگیره به در جهت قفل نمودن بچرخانیم اگر زبانه در راستای طول پروفیل جابجا شد و ثابت ماند و همینطور بخش کیپر بدون شکستگی و مشکل بود از لحاظ ظاهری خرابی در اسپانیولت وجود ندارد اما برای اطمینان از سلامت این یراق، یکبار درب یا پنجره را به طور کامل قفل کنید اگر بدون هیچ گیری قفل انجام شد مشکلی وجود ندارد اما در صورت گیر کردن در قفل اسپانیولت خراب است و می بایست توسط افراد متخصص در این زمینه تعمیر شود

   

  خرابی اسپانیولیت پنجره دوجداره

  یکی از مواردی که حتما پیشنهاد می شود در هنگام خرید یک خانه جدید به آن دقت شود این است که چارچوب آن شامل فریم آهنی باشد و اگر این فریم وجود نداشته باشد باید بودجه زیادی را صرف خرید یراق آلات درب و پنجره کنیم.
  در خصوص کاربری نامناسب در باز و بسته نمودن بصورت خیلی سریع و یا ضربه ناگهانی علاوه بر اینکه یراق الات دیگر و حتی شیشه دوجداره ممکن است آسیب ببیند یا طول عمر و ماندگاری آن کم شود هر چند اگر آلیاژ اسپانیولت درجه یک باشد کیفیت و طول عمر آن را بالا می برد.

  مطالعه بیشتر: علت بسته نشدن پنجره دوجداره

   

  تعویض اسپانیولت درب و پنجره یوپی وی سی

  اگر خرابی اسپانیولت توسط افراد متخصص تشخیص داده شد و به این نتیجه رسید که برای کارکرد درست سیستم قفل یکی از قطعات یا مجموعه کامل اسپانیولت باید تعویض گردد یکی از مهمترین موارد انتخاب آلیاژ مناسب سازگار با نوع درب و پنجره دوجداره می باشد که در صورت نادیده گرفتن آن فشار مضاعف روی دستگیره ها و کاهش طول عمر شیشه یا شکستگی آن، معیوب شدن چرخ دنده ها ، از بین رفتن کیپر و شکستگی زبانه و لولاها می گردد
  کارشناسان فنی تک پنجره آماده هرگونه مشاوره در خصوص مشکلات و عیوب درب و پنجره های دوجداره می باشند

  Call Now Buttonتماس با کارشناس