پنجره دوجداره upvc _ ویژگی و مزایای پنجره دوجداره

پنجره 8 2 پنجره دوجداره upvc _ ویژگی و مزایای پنجره دوجداره

مشخصات پنجره دوجداره upvc ، ویژگی پنجره دوجداره ، مزایا و معایب پنجره دوجداره

پنجره دوجداره upvc

همانطور که از قبل می دانید upvc مخفف کلی پلی وینیل کلراید است. این ماده به لطف خاصیت عالی در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین برای ساخت درب ، پنجره استفاده می شود. در ویندوزهای PVC از استحکام فولادی در داخل ساخته شده است که باعث می شود سختی مورد نیاز پروفیل پنجره ایجاد شود ، باعث می شود پنجره ها و درها علاوه بر خاصیت عایق بندی PVC ، از سختی فولاد نیز برخوردار باشند.مقاله (13 پنجره دوجداره برتر ایران در سال 99 |قیمت پنجره دوجداره) در سایت تک پنجره رو از دست ندید.

 

هر آنچه که باید در رابطه با پنجره upvc بدانید در مقاله (پنجره upvc چیست؟ قیمت پنجره دو جداره upvc )نوشته شده است .دلایل زیادی وجود دارد که چرا پنجره خود را برای پنجره های جدید دوجداره تغییر دهید. در اینجا ما به طور خلاصه به شما 12 مزیت پنجره و درب PVC می پردازیم.

1 – از پنجره های چوبی محکم تر و بادوام تر و عایق تر از پلاستیک های آلومینیومی.

2 – تغییرات آب و هوا و دما بر آن تأثیر نمی گذارد. وضعیت اصلی کارخانه آن در مواجهه با شرایط مختلف آب و هوایی دست نخورده باقی مانده است.

3 – آنها به نگهداری احتیاج ندارند. فقط تمیز کردن با آب صابون کافی است.

4 – سطح عایق صوتی بالا هنگام ترکیب با شیشه های صوتی. یک لیوان آکوستیک خوب که در یک پنجره بد نصب شده است ، کارایی خود را از دست می دهد. آلودگی صوتی از خیابان ، مانند صدای وسایل نقلیه ، هیچ تاثیری در شما نخواهد گذاشت و فضای دلپذیری و آرام را در خانه خود به دست می آورید.

5 – آنها بسیار عایق هستند. آنها سرماخوردگی را که وارد خانه می شود کاهش می دهد و خانه را گرم می کند. و گرما در اوقات تابستان شما را از خانه دور می کند ، همچنین باعث کاهش مصرف تهویه هوا می شود.

6- آنها انرژی را صرفه جویی می کنند. به لطف عایق عالی آنها به ما کمک می کنند تا در پس انداز انرژی قابل توجهی در خانه داشته باشیم.

7.- آنها به محیط زیست احترام می گذارند.

8 – آنها در امان هستند. همانطور که گفتیم ، پروفیل های PVC از استحکام فولادی داخلی برخوردار هستند و این باعث می شود آنها بسیار ایمن باشند. پنجره ها دارای سیستم ضد اهرم هستند به طوری که نمی توانند توسط متجاوزین مجبور شوند. بنابراین آنها حفاظت از خانه شما را بهبود می بخشند. ما دارای ویندوز هایی هستیم که دارای امنیت RC2 هستند که دارای امنیت معادل حصار هستند.

9 – مواد PVC به سختی قابل اشتعال و خود خاموش هستند. آنها شعله آتش احتمالی را گسترش نمی دهند.

10 – بر خلاف پنجره های چوبی ، پوسیدگی ندارند و در برابر خوردگی و فرسایش نمک مقاوم هستند. آنها در محیط های دریایی بسیار مناسب هستند که در آن پنجره هایی مانند پنجره های چوبی یا آلومینیومی به سرعت توسط شوری مورد حمله قرار می گیرند.

11 – آنها بسیار متنوع هستند. آنها اجازه می دهند هر سیستم گشودنی با نیازهای شما مطابقت داشته باشد ، بنابراین به ورودی بهتر از نور طبیعی و عملکردی از کاربری متناسب با نیازهای شما می رسند.

12 – در چندین رنگ و به پایان رسیده. اگرچه پنجره سنتی پی وی سی هنوز به رنگ سفید است ، اما بسیاری از امکانات تکمیل چوب با روکش مخصوص روی پروفایل ها وجود دارد.

انواع پنجره
پنجره های دوجداره تقریباً در همه کشورهای اروپا بیشترین تقاضا را دارند و اتفاقی نیست. این پنجره دوجداره به دلیل عایق بندی عالی و خاصیت ایمنی بسیار عالی نسبت به مواد ساخته شده از سایر مواد مانند آلومینیوم بسیار بهتر است. بعضی از پنجرهها ارزانتر هستند اما کیفیت عایق بدتری دارند مانند پنجره های چوبی.

بنابراین پنجره های دوجداره upvc از عایق حرارتی و صوتی بسیار بالایی برخوردار هستند که به بهبود قابل توجهی در آسایش منزل ما کمک می کند. علاوه بر این عایق حرارتی موجب صرفه جویی قابل توجهی در قبض گرمایش می شود زیرا به ما کمک می کند تا گرما را در زمستان و سرما در تابستان حفظ کنیم بنابراین به ما این امکان را می دهد که استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع را کاهش دهیم و استفاده از شیشه دوجداره می توان تلفات انرژی که از طریق پنجره رخ می دهد تا 70 درصد کاهش یابد.
یک پنجره خوب upvc همچنین سدی در برابر آب ، باد و آلودگی از خارج به شمار می رود و مانع از ورود این عناصر به داخل خانه ما می شود که از عواقب ناخوشایند مانند آلرژی ، رطوبت ، خاک جلوگیری می کند …
به همین ترتیب این درها باعث افزایش امنیت خانه ما می شوند زیرا پروفیل های upvc که تقویت داخلی فولادی گالوانیزه را شامل می شوند در برابر شوک ها بسیار مقاوم هستند. علاوه بر این با نصب سخت افزار با کیفیت این پنجره ها بسیار سخت است.

همانطور که می دانید عوامل فنی اساسی هستند اما بدون تعصب البته به طراحی با انتخاب پنجره های دوجداره مناسب ما در بهبود زیبایی شناسی هم نمای ساختمان و هم فضای داخلی منزل ما سهیم خواهیم بود. آنها می توانند با اشکال و اندازه های بی شماری سازگار شوند و در رنگهای متنوعی نیز وجود دارند: ساده ، فلزی ، تخته های چوبی ، ترکیبی از دو رنگ (یکی در قسمت داخلی و دیگری در خارج) و غیره.
اگرچه پنجره های دوجداره upvc تقریباً در تمام دنیا مورد استفاده قرار می گیرند اما در ایران مسیر بسیار کوتاه تری نسبت به پنجره های چوبی یا آلومینیومی دارد. با این حال امروز آنها از سابق پیشی می گیرند
مزایای پنجره های دوجداره upvc
از مهمترین مزیت های پنجره های دوجداره upvc می توان به موارد زیر اشاره کرد:
عایق بندی عالی و خواص ایمنی آن پنجره های دوجداره upvc به دلیل “غیر رسانا بودن” پلاستیک بهترین عایق حرارتی و صوتی را ارائه می دهند. و این در انرژی و پس انداز اقتصادی برای خانه ما منعکس می شود.
آنها تا حدود 50 سال عمر مفید طولانی دارند.
آنها به نگهداری احتیاج ندارند. کافی است آنها را با یک پارچه مرطوب و صابون تمیز کرده و یا با یک محصول خاص برای پروفایل های upvc آنها را بهتر کنید. این یک مزیت بزرگ نسبت به پنجره های چوبی است که به نگهداری ثابت و گران قیمت نیاز دارند.
یكی از نكات مهم برای افزایش زیاد خرید پنجره های دوجداره upvc ی این است كه اسطوره های دروغین كه یو پی وی سی از لحاظ زیست محیطی نبوده اند از بین رفته اند. پنجره های دوجداره upvc به محیط زیست احترام می گذارند زیرا در هنگام تهیه مواد سمی از بین نمی روند پروفیل های آنها قابل بازیافت برای تولید محصولات جدید و کمک به صرفه جویی در مصرف انرژی هستند.
معایب پنجره های دوجداره upvc
با وجود مزایای زیادی که دارد پنجره های دوجداره upvc دارای اشکالاتی همچون:
قیمت آن در مقایسه با پنجره های بی کیفیت بسیار بالا است. اما اگر آنها را با پنجره های چوبی یا آلومینیومی با شکست پل حرارتی (RPT) مقایسه کنید ، که سطح عایق آنها قابل مقایسه است قیمت دومین آن بسیار مشابه یا بالاتر از نمونه های PVC است.
تا همین اواخر هنگام انتخاب طرح ها یا رنگ ها محدودیت خاصی وجود داشت ، اما امروزه با ارائه پروفایل در طیف گسترده ای از رنگ های RAL این نواقص را پر می کنند.
به طور خلاصه بهترین پنجره برای به دست آوردن عایق حرارتی در خانه شما و صرفه جویی در مصرف انرژی به این ترتیب است: پنجره های دوجداره upvc و آلومینیوم.
البته به یاد داشته باشید که اگر می خواهید پنجره شما واقعاً خوب باشد پروفایل باید همراه با شیشه و سخت افزار خوب باشد و البته توسط یک متخصص معتبر نصب شود زیرا یک پنجره خوب که ضعیف نصب شده است یک پنجره بد است.

بسیاری از مشتریان در مورد تفاوت های بین پنجره های دوجداره upvc و یک آلومینیوم از ما سؤال می کنند.
احتمالاً در یک یا دو لحظه از زندگی ما ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که ما تصمیم بگیریم برای تغییر پنجره تصمیم بگیریم ، خواه یک ساخت جدید باشد یا نوسازی. ما با بیان اینکه پنجره بیرونی ضعیف ترین عنصر نما است شروع خواهیم کرد بنابراین در انتخاب مناسب ترین آنها باید بسیار مراقب باشیم. یک پنجره بد نصب شده روی نما ما می تواند به طور کامل عایق حرارتی و صوتی نمای را خراب کند.
چه ویژگی هایی را باید از یک پنجره بخواهیم؟
قبل از اینکه به مقایسه بین پنجره های دوجداره و آلومینیومی بپردازیم قصد داریم فواید اصلی مورد نیاز یک پنجره را در معرض نمایش بگذاریم تا بعداً بدانیم که کدام یک از این دو ماده تا حد بیشتری با آنها نزدیک تر است. از نظر معماری یک پنجره یک عنصر سازنده است که برای بستن سوراخ در نمای در خدمت است اما همچنین باید چندین الزام را برآورده کند:
مجبور است نور خانه را روشن کند بنابراین یک پنجره اجازه می دهد تا نور تا آنجا که ممکن است عبور کند. همچنین باید به بیرون بینایی اجازه دهد و البته امکان تهویه و تهویه خانه نیز فراهم است این می تواند گفته شود که الزامات اصلی هر عنصر است که اجازه می دهد سوراخ در نما پوشانده شود در حالی که اجازه عبور نور را می دهد. اما ما نباید نیازهای ساده اولیه را حل کنیم ما باید از پنجره بخواهیم تا بسیاری از مزایای دیگر را رعایت کند:
برای محافظت در برابر سر و صدای خارجی و ایجاد یک فضای راحت در خانه ما به وجود بیاورد و همچنین باید ضد آب باشد یعنی نباید اجازه عبور باران را داشته باشد و یا نفوذ به سمت فضای داخلی داشته باشد.
پنجره همچنین باید یک عنصر ایمن محکم و غیر تغییر شکل باشد که بدون هیچ مشکلی می تواند در مقابل هر نیروی باد مقاومت کند. اگرچه ممکن است این امر در مناطقی که میزان مواجهه با باد در آنها کم است یک نیاز جزئی به نظر برسد اما در مناطقی که در معرض باد شدید مانند مناطق ساحلی هستند یک عامل اساسی است.
البته برای دوام بالا ما باید حدود 40 یا 50 سال زندگی مفید را طلب کنیم.
یک پنجره خوب باید زندگی را برای ما راحت تر کند تمیز کردن آن بسیار آسان و عملاً رایگان است.
یک پنجره باید از سرما و گرما محافظت کند این نکته ای است که در مقاله بعد ما آن را گسترش خواهیم داد زیرا این نقطه ای است که تفاوت های بیشتری بین یک پنجره دوجداره و یک آلومینیوم وجود دارد.
نزدیک به نکته قبلی مربوط است این است که یک پنجره باید در خانه انرژی مصرف کند. این یکی از کلیدهای دستیابی به پس انداز انرژی در خانه و همچنین راحتی کافی خواهد بود.
همچنین مربوط به مدت زمان پنجره این است که با گذشت زمان و حمله عوامل خارجی مانند باران ، ذرات آلاینده و غیره ، پنجره باید در برابر خوردگی مقاوم باشد.
زیبایی شناسی پنجره کم اهمیت تر این نیست که پنجره ای که انتخاب می کنیم ما را مسحور می کند. پنجره ای که کاملاً با سبک دکوراسیون منزل ما یکپارچه شده است و لزوماً نباید آن را با پرده بپوشانیم. پنجره اکنون یکی دیگر از عناصر دکوراسیون منازل ما است البته شکل و رنگ نکاتی است که در اینجا باید مورد توجه قرار دهیم.
همچنین می توانیم بگوییم که انتخاب نوع پنجره بین بعضی از مناطق و برخی دیگر بسیار وابسته است. به عنوان مثال ، در مناطقی که تقاضای عایق حرارتی و همچنین آگاهی از عایق بیشتر شده است پنجره های عایق بیشتری نصب شده است مانند پنجره های چوبی و UPVC.
پنجره های آلومینیومی چه مزایایی دارند؟
آلومینیوم فوایدی دارد که آن را به عنوان یک ماده مناسب برای برخی از کاربردها اما برای برخی دیگر مناسب نیست. آلومینیوم ماده ای بسیار سبک و مقاوم است. به همین دلیل از آن استفاده می شود و در سازه های منحصر به فرد مانند دیوارهای پرده بسیار مناسب است ، جایی که مسافت میله ها و اندازه شیشه باعث می شود سازه هایی سفت و سخت که توانایی تحمل وزن همه لعاب ها را دارند و در عین حال بدون تغییر شکل نگه دارید. فشار باد که روی نما رخ می دهد. در این موارد بدون شک بهترین ها مشخصات آلومینیوم هستند.
دیوار پرده آلومینیومی
در مناطق آب و هوای گرمسیری در کشورهایی که آب و هوای گرمسیری دارند و دمای آن تقریباً در تمام طول سال یکسان است یک پنجره آلومینیومی ممکن است کافی باشد. دمای گرمسیری نزدیک به دمای راحتی بدن انسان که باعث می شود درجه حرارت در بیرون و داخل خانه یکسان باشد و در طول سال تقریباً ثابت بماند. در این موارد ما می توانیم از فروش هایی مانند آلومینیوم با عملکرد حرارتی کم استفاده کنیم که عایق کاری آنها را فراهم نمی کند زیرا در این مناطق یک عایق حرارتی عالی نیز لازم نیست. آنها به طور خلاصه در جاهایی که گرمایش لازم نیست آب و هوا هستند. با این حال در صورت لزوم نصب تجهیزات تهویه مطبوع باید مراقب باشیم زیرا در این حالت با یک پنجره آلومینیومی نیز مشکل عایق خواهیم داشت.
در این موارد یک پنجره با مشخصات آلومینیوم که اجازه می دهد تا پنجره کمی بیشتر از عبور نور باشد ممکن است بیش از حد کافی باشد. آنها همچنین پنجره هایی هستند که معمولاً سیستم کشویی هستند ، که از آب هوایی کمی برخوردار هستند اما همانطور که در این مناطق می گوییم چه کسی اهمیت می دهد؟
علاوه بر این این سیستم های پنجره کشویی آلومینیومی را می توان در هر کارگاه پنجره ای با حداقل ماشین آلات که به راحتی قطع می شود تولید کرد پروفایل هایی را جمع کرد تا بعداً یک شیشه عایق به همان اندازه کم قرار دهند. با این کار آنها در حال حاضر پنجره ای را آماده کرده اند که کمی بیشتر از آنکه بتواند یک سوراخ را بپوشاند و اجازه دهد نور عبور کند. جعبه کور حتی در این موارد به عنوان محافظت از آفتاب در کشور ما استفاده نمی شود. همچنین غالباً با کشورهایی با اقتصادهای کمتر توسعه یافته ارتباط برقرار می شود ، جایی که قدرت خرید پایین جمعیت بدین معنی است که آنها نمی توانند در محصولات با کارایی بالاتر سرمایه گذاری کنند.
کدام پنجره دوجداره بهتر است؟
ویندوزهای PVC همیشه به ویندوزهای با کارایی بالاتر مرتبط هستند. با وجود این واقعیت که پنجره های پی وی سی کشور ما سالهاست که تقریبا ناشناس نیستند اما رشد در سالهای اخیر نمایی بوده است.
مصرف کننده به طور فزاینده ای آگاهی می یابد و قانون همچنین به عایق بندی بالاتر و صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان ها نیز نیاز دارد. ما یک ساختمان ساختمان فنی داریم که نیاز به نصب پنجره های عایق دارد و سیستم های آلومینیومی با کیفیت پایین این شرایط را برآورده نمی کنند. در عین حال از نوسازی پنجره های عایق از طریق برنامه های مختلف نوسازی پنجره که توسط ادارات مختلف خودمختار تبلیغ می شوند طرفداری می کند.
آیا پنجره های دوجداره یا آلومینیوم گران تر هستند؟
یکی دیگر از سؤال های تکراری که مشتریان از ما سؤال می کنند این است که کدام یک از این دو پنجره گران تر است: پنجره های دوجداره یا پنجره های آلومینیومی.
برای پاسخ صحیح به این سوال ابتدا باید چندین سوال را توضیح دهیم. برای خرید قیمت پنجره های آلومینیومی با پنجره دوجداره باید سیستم های مشابه خریداری کنیم. پنجره UPVC به بخش پنجره های با کیفیت جهت داده شده است بنابراین متداول ترین آنها یافتن آنها در سیستم های عملی شیب و نوبت است. البته سیستم های کشویی UPVC نیز وجود دارد اما اینها بیشتر به سمت درهای بزرگ متمرکز شده اند و چندان به پنجره نیستند.
در عوض پنجره آلومینیوم به طور سنتی به یک قطعه با کیفیت پایین که در آن عایق حرارتی و عایق صوتی اهمیتی نداشته است هدف گرفته شده است. به همین دلیل پنجره پرفروش در گذشته ، این پنجره کشویی با قیمت پایین بوده است. در این پنجره های کشویی پروفیل های بسیار باریک به جای قرار گرفتن در حالت دیگر در جایی که پروفیل ها باید از وزن شیشه پشتیبانی کنند عملاً توسط شیشه پشتیبانی می شوند همانطور که در سیستم های با کیفیت پنجره اتفاق می افتد.
بنابراین کسانی که به دنبال پنجره هستند و عملکرد حرارتی یا صوتی را در نظر نمی گیرند ارزانترین قیمت را در بخش پنجره های کشویی پیدا می کنند. این نوع از ویندوز است که ما عملکرد بسیار پایین آن را کاملاً توصیه می کنیم. یادآوری می کنیم که این نوع پنجره ها دیگر توسط قانون ساختمان فنی مجاز به ساخت و سازهای جدید نیستند و همچنین آنها به کمک برنامه های نوسازی پنجره که در جوامع مختلف خودمختار وجود دارد برای ترویج پس انداز انرژی نیستند.
بنابراین وقتی در مورد قیمت صحبت می کنیم ، باید پنجره های شیب و چرخشی را هم در پنجره های آلومینیومی و هم در پنجره دوجداره مقایسه کنیم.
ما قبلاً در چندین مورد مشکل بزرگی که آلومینیوم در پنجره دارد توضیح داده ایم. آلومینیوم یک هادی عالی است که از سرما یا گرما جدا نمی شود. این یک فرستنده حرارتی عالی است و به همین دلیل است که به عنوان مثال در ساخت رادیاتورهای داخلی استفاده می شود زیرا خاصیت انتقال حرارت بسیار خوبی دارد.
از طرف دیگر همین خاصیت آلومینیوم باعث می شود در تولید ویندوز مشکلی ایجاد شود. دقیقاً به دلیل همین خاصیت که آن را برای ساخت رادیاتورها ایده آل می کند زیرا یک فرستنده گرما و در پنجره است آنچه ما به دنبال آن هستیم دقیقا برعکس است.
و آلومینیوم برای حل آن مشکل عایق چه کاری می تواند انجام دهد؟ برخی از پروفیل های آلومینیومی آن چیزی هستند که به آن شکاف پل حرارتی می گویند. این دقیقاً یک لایه جداکننده است که از مواد پلاستیکی و عایق ساخته شده است و قسمت بیرونی آن را از قسمت داخلی پروفایل جدا می کند. این عایق حرارتی پروفیل را بهبود می بخشد. حتی با این وجود بهترین پروفیل های آلومینیومی با کیفیت عالی “شکست پل حرارتی” ، مقادیر عایق انتقال حرارتی به مقادیر پروفیل های UPVC نزدیک نمی شوند.

برای دیدن این مطلب کلیک کنید  13 پنجره دوجداره برتر ایران در سال 99

Call Now Button