فرق بین پنجره دوجداره و آلومینیوم

پنجره 6 فرق بین پنجره دوجداره و آلومینیوم

دوام پنجره دوجداره upvc
پنجره دوجداره upvc (پلی وینیل کلراید بدون پلاستیک) از دهه 1980 یک انتخاب محبوب برای قاب های پنجره است. این ماده بسیار بادوام و مقاوم در برابر پوسیدگی است به این معنی که دارای یک طول عمر طولانی دارد و به نگهداری بسیار کمی نیاز دارد. با این حال ، فریم ها می توانند در طی سال ها با سرعت بسیار کندتر از پنجره های چوبی ، تخریب شوند و بعد از 20 تا 30 سال نیاز به تعویض دارند.مقاله (13 پنجره دوجداره برتر ایران در سال 99 |قیمت پنجره دوجداره) در سایت تک پنجره رو از دست ندید.
فرق بین پنجره الومینیوم و upvc
راندمان انرژی پنجره آلومینیوم در مقابل پنجره دوجداره upvc
یکی از دلایلی که آلومینیوم در گذشته نسبت به upvc کمتر مطلوب تلقی می شود به دلیل راندمان حرارتی کم آن است. آلومینیوم یک ماده بسیار رسانا است به این معنی که گرما می تواند به راحتی از آن عبور کند. برای مدتی آلومینیوم به عنوان یک انتخاب حرارتی ناکارآمد برای پنجره در مقایسه با upvc به نظر می رسید.

با این حال فناوری طی چند دهه گذشته بسیار طولانی شده است و این روزها درها و درهای آلومینیومی دارای شکستهای حرارتی نوآورانه در قابها هستند که از انجام بیش از حد گرما جلوگیری می کند.

پنجره های دو جداره آلومینیومی می توانند به همان اندازه با پنجره دوجداره upvc کارآمد باشند. فقط مطمئن شوید که WER (رتبه بندی انرژی پنجره) را در مارک های مورد نظر خود بررسی کنید. هر پنجره تازه نصب شده طبق قانون باید حداقل دارای درجه C باشد ، اما هر دو آلومینیوم و upvc قادر به ارائه رتبه های A ++ هستند.
امنیت پنجره دوجداره upvc و آلومینیوم
به لطف طبیعت بادوام ، هر دو پنجره های آلومینیومی و upvc بسیار ایمن هستند و به طور قابل توجهی بیشتر از پنجره های چوبی هستند که در صورت تخریب در معرض ورود اجباری قرار می گیرند. سطح امنیت یک پنجره تمایل دارد که بر اساس کیفیت قفل های نصب شده با آن باشد.
تفاوت عایق صوتی بین upvc و آلومینیوم
یکی از مزایای پنجره دوجداره upvc نسبت به آلومینیوم این است که آنها تمایل به ارائه عایق صوتی کمی بهتر دارند. این بدان معنا نیست که بگوییم پنجره های آلومینیومی در عایق صوتی نیستند ، اما upvc وقتی می توان مانع از سر و صدای بیرونی شد ، کمی از بین برود.
با این حال شایان ذکر است که عایق صوتی زیادی از خود شیشه به دست می آید نه فقط قاب. اگر تصمیم به شیشه دو جداره با کیفیت بالا دارید خانه شما باید نسبتاً ساکت باشد. شیشه سه گانه حتی توانایی پنجره برای مسدود کردن صدا را نیز بهبود می بخشد.
اگر در یک منطقه بسیار پر سر و صدا زندگی می کنید پنجره دوجداره upvc ممکن است گزینه مطلوبی باشد اما برای بیشتر صاحبان خانه تفاوت عایق صوتی بین این دو ماده به اندازه کافی ناچیز است که این امر نمی تواند عامل بزرگی در انتخاب بین آنها باشد.
تفاوت های زیبایی بین پنجره های آلومینیومی و upvc
یکی از دلایل افزایش محبوبیت پنجره های آلومینیومی در سال های اخیر سبک براق است که آنها ارائه می دهند. قاب های پنجره های آلومینیومی می توانند بسیار باریک تر از upvc باشند ، که به آنها ظاهری تمیز و حداقل می بخشد که در خانه های مدرن بسیار محبوب است. فایده دیگر قاب های پنجره باریک این است که آنها چشم انداز را از پنجره بهبود می بخشند بنابراین اگر خانه شما از منظره ای خیره کننده به نظر می رسد ممکن است فقط این جنبه از پنجره های آلومینیومی را دوست داشته باشید.
همچنین شایان ذکر است که علی رغم قاب های باریک آنها آلومینیوم به اندازه کافی محکم است که می تواند صفحات بزرگی از شیشه را در خود جای دهد. این بدان معناست که اگر دیافراگم زیادی دارید ممکن است لازم نباشد که آن را به چندین صفحه تقسیم کنید این بدان معناست که منظره بهتر و نور طبیعی تری قادر به ورود به خانه شما هستند.
ویژگی های پنجره آلومینیوم:
سبک براق
مینیمالیستی
چشم اندازهای بهبود یافته
نور طبیعی بیشتر

پنجره دوجداره upvc به دلیل حجیم بودن و ناخوشایند بودن شهرت کمی دارند و ظاهر پلاستیکی مخصوصاً برای مالکان خانه که می خواهند چیزی کمی خاص تر برای املاک خود داشته باشند جذاب نیست. پنجره دوجداره upvc سفید نسبتاً ارزان است و به همین دلیل رایج ترین رنگی است که در خواص انگلیس دیده می شود اما اگر می خواهید چیزی غیر عادی را انتخاب کنید رنگ های دیگری نیز در دسترس است. همچنین می توانید قاب های پنجره دوجداره با جلوه چوب را دریافت کنید.

ویژگیهای پنجره دوجداره upvc:
رنگ های مختلف و به پایان رسید
ظاهر پلاستیکی
ارزش خوب

همچنین آلومینیوم با توجه به پایان ، تنوع زیادی را ارائه می دهد. بیشتر پنجره های آلومینیومی با روکش پودری به پایان رسیده اند که باعث افزایش دوام و ظاهر شیک آنها می شود. این روکش پودری در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود است.  روکش جلوه های چوبی بسیار واقع گرایانه همچنین با پنجره های آلومینیومی قابل دستیابی است ، و این مناسب برای کسانی است که عاشق ظاهر کلاسیک و سنتی چوب واقعی هستند اما ماندگاری آلومینیوم را نسبت به چوب ترجیح می دهند.
بسیاری از پنجره های آلومینیومی همچنین می توانند در قسمتهای داخلی و خارج قاب قاب های مختلفی را به نمایش بگذارند که به شما امکان می دهد با هماهنگی با دکوراسیون منفرد هر اتاق ظاهر پنجره را به گونه ای تنظیم کنید که نمای بیرونی خانه شما تکمیل شود.
قیمت پنجره دوجداره upvc در مقابل قیمت پنجره آلومینیوم
پنجره های آلومینیومی به دلیل هزینه بیشتر در ساخت مواد و تولید ، گرانتر از upvc هستند. با این حال هنگامی که فکر می کنید آلومینیوم نسبت به upvc کمتر تخریب می شود می تواند در طولانی مدت یک راه حل مقرون به صرفه تر باشد. علاوه بر این از آنجا که پنجره های آلومینیومی یک سبک مدرن و براق ارائه می دهند می توانند ارزش کمی بیشتری نسبت به upvc به آن اضافه کنند که می تواند آنها را به یک سرمایه گذاری ارزشمند تبدیل کند.

کیفیت آلومینیوم مورد استفاده (آلومینیومی اولیه یا ضایعات آلومینیوم)
شایان ذکر است که پنجره های آلومینیومی به دلیل افزایش محبوبیت آنها به تدریج بیشتر و بیشتر می شوند. هنگامی که تولید کنندگان تولید پنجره های خود را افزایش می دهند معمولاً می توانند هزینه های خود را کاهش دهند و با گذشت سال ها این پس انداز به مصرف کننده کاهش می یابد.

اگر جذابیت پنجره آلومینیوم را دوست دارید اما مطمئن نیستید که آیا آنها متناسب با بودجه شما هستند ممکن است از اینکه چقدر مقرون به صرفه هستند تعجب کنید. بسیاری از تولید کنندگان مدل های مختلفی از پنجره را برای بودجه های مختلف ارائه می دهند بنابراین ارزش این را دارد که با یک متخصص مشاوره کنید تا بفهمد چه هزینه ای را می توانید دریافت کنید.
هنگامی که نکات مربوط به قیمت upvc و آلومینیوم را در نظر می گیرید ، سعی کنید موارد مشابه را در صورت امکان مقایسه کنید. شیشه ، رنگ قاب ، دستگیره ها ، قفل ها و لوازم جانبی را در نظر بگیرید زیرا همه این عوامل در هزینه کلی پنجره شما است. درنهایت ، هرچه یک پنجره از نظر حرارتی کارآمد تر باشد و امنیت بیشتری را نیز ارائه دهد صرف نظر از اینکه upvc باشد یا آلومینیومی گران تر خواهد بود.
بفهمید که هر عامل برای شما چقدر مهم است و از آنجا بروید. به عنوان مثال ، شما می توانید فریم های ارزان قیمت upvc را انتخاب کرده و قفل های ارزان تر و مطمئن تری را انتخاب کنید. از طرف دیگر اگر استایل بسیار مهم است می توانید هزینه بیشتری را روی قاب های آلومینیومی بپردازید و از دو جداره و نه شیشه سه گانه استفاده کنید تا قیمت مناسب شیشه بیشتر شود.
آیا باید آلومینیوم یا upvc را انتخاب کنید؟
آلومینیوم در مقابل upvc یک مسابقه برش خورده و خشک نیست – همه این موارد به ترجیحات شخصی بودجه شما و عواملی که برای شما مهم هستند کاهش می یابد. هر صاحب خانه متفاوت است و از آنجا که upvc و کراوات آلومینیوم در بسیاری از عوامل به ویژه راندمان حرارتی و امنیت بسیار ساده نیست بلکه گفتن یکی از دیگر بهتر است.
پنجره های آلومینیومی در طی 10 سال گذشته از نظر قیمت ماندگاری و راندمان حرارتی به جهش و مرزهایی رسیده اند و انتظار داریم که آنها همچنان به محبوبیت خود ادامه دهند. با این حال به دلیل مقرون به صرفه بودن همیشه مکانی برای upvc وجود خواهد داشت.
اگر هنوز در تلاش هستید که تصمیم بگیرید آیا می خواهید upvc یا پنجره های آلومینیومی چرا به این سمت پیش نرفت و برای هر دو سهمیه بگیرید؟ مشاوره گرفتن از یک متخصص پنجره فرصتی عالی خواهد بود تا با جزئیات بیشتری در مورد اختلافات بین این دوماده صحبت کنید و بفهمید کدام یک برای ملک شما مناسب تر است.
امروز با ما پرس و جو کنید تا در مورد الزامات خود صحبت کنید یا به یکی از شعبه های ما بروید تا پنجره های ارائه شده را ببینید.

برای دیدن این مطلب کلیک کنید  پنجره دوجداره در کرج | پنجره وین تک

Call Now Button