زرد شدگی پنجره دوجداره و برطرف کردن آن

هر نوع پنجره ای که در حال حاضر برای ساختمان ها و ویلا ها استفاده می شود می تواند از متریال متفاوتی ساخته شده باشد که هر کدام از این متریال ها قطعا در گذشت زمان ها دستخوش تغییرات رنگی و غیره می شوند. پنجره های دوجداره و سه جداره که از پروفیل یو پی وی سی ساخته شده اند زرد شدن را تجربه می کنند. زرد شدن پنجره دوجداره مشکل حاد و خیلی سختی نیست و می توان با ارائه راه حلی  که در این مقاله برای شما آورده ایم آن را برطرف نمایید.

پنجره های دوجداره  UPVC همانند همه پلاستیک ها درخشندگی و زیبایی خود را با گذشت زمان از دست می دهند و زرد می شوند. خوشبختانه راه حل های زیادی برای بازیابی رنگ سفیدی اولیه آن وجود دارد. اگر یکی از این تکنیک هایی که به شما معرفی کردیم کار نکند قطعا تکنیک های دیگری برای رفع  زرد شدن پنجره دوجداره کار می کند. محصولات مختلف مورد نیاز شما به راحتی در بازار یافت می شوند و شما بیشتر آنها را در آشپزخانه خودتان در دسترس استفاده دارید .

اطلاعات بیشتر در خصوص : خرید پنجره دوجداره

علت زرد شدن پنجره دوجداره چیست ؟

قبل از آنکه به دنبال راه حل هایی برای تمیز کردن و از بین بردن رنگ زرد در پنجره هایی با متریال یوپی وی سی باشیم باید بدانیم که علت زرد شدن در این پروفیل ها چیست ؟  اصلا چرا UPVC زرد می شود؟

علت زرد شدن پنجره دوجداره

تفاوت در کیفیت و ترکیبات ساخت پروفیل یو پی وی سی

ترکیباتی که در ساخت پروفیل ها استفاده می شود تقریبا از یک دستور العمل استفاده می شود اما گاها کیفیت پروفیل ها نیز در هنگام تولید تغییر می کند و علت بالا و پایین شدن این کیفیت رابطه مستقیمی با مواد و میزان استفاده از مواد خالص در هنگام تولید پروفیل ها می باشد.

مطالعه بیشتر : چگونه پروفیل دوجداره مناسب انتخاب کنیم

با یک مثال خیلی ساده برای شما موضوع را باز می کنیم . همه ی ما میدانیم که پارچه توسط دستگاه های ریسندگی و بافندگی خاصی بافته می شوند و مواد اولیه در تولید پارچه نخ است ولی آیا همه ی نخ ها از یک جنس و کیفیت ساخته شده اند ؟ قطعا پاسخ خیر است چون همانطور که میدانید و می بینید پارچه های نخی، نخ پنبه با درصد های متفاوتی در بازار توزیع می شوند که در آنها به دلیل پایین آوردن قیمت ها از پلاستیک با عنوان های پلی استر ، لاکرا و غیره استفاده می شود.

این توضیح و مثالی بود که در مورد سایر ساخته ها و تولیدات قطعا اتفاق خواهد افتاد و پنجره های پی وی سی نیز در این نوع فرآیندها قرار گرفته اند و دلیل زرد شدن پنجره یو پی وی سی نیز کیفیت پروفیل می باشد که در رده پایین و متوسطی از کیفیت ها قرار دارند. هر چقدر کیفیت پروفیل پنجره پی وی سی در سطح بالاتری از استانداردهای تعریف شده باشد قطعا زرد شدن در آنها اتفاق نخواهد افتاد.

نکته بسیار مهم : توجه داشته باشید که در زمان خرید، هیچ تفاوتی بین UPVC اقتصادی (که در اثر نور خورشید زرد و خراب می شوند) و UPVC با کیفیت بالا مشاهده نمی کنید. تنها راه اطمینان از کیفیت محصول آن است که  از معتبرین شرکت و ارائه دهنده خدمات پی وی سی پنجره مورد نظر را تهیه کنید.

وجود گرد و غبار

گاهی علت زرد شدن پنجره هایی که از UPVC ساخته شده اند بعلت گرد و غبار و آلودگی های محیطی می باشد که با رسیدگی های منظم این رنگ زرد از بین خواهد رفت.

ماندن برچسب های کارخانه بر روی پروفیل برای مدت زمان طولانی

علتی دیگر که موجب تغییر رنگ پروفیل یو پی وی سی از سفید به زرد می شود همان برچسب هایی می باشد که روی پروفیل ها از کارخانه زده می شود. این برچسب ها باید روی پروفیل قرار داشته باشند اما بعد از نصب پنجره ها حتما می بایست برچسب ها کنده و جدا شوند. دیده شده است که افراد نا آگاه به تصور آنکه این برچسب ها از پروفیل محافظت می کنند آن ها را تا مدتهای زیادی روی پروفیل پنجره پی وی سی نگه داری می کنند. در نتیجه یکی از شایع ترین دلایل حتی در بالاترین رده از کیفیت های پی وی سی نیز اگر برچسب پس از نصب جدا نشوند موجب زرد شدن یو پی وی سی می شود.

چگونه پنجره های دوجداره زرد رنگ را تمیز کنیم؟
نحوه تمیزکردن پنجره دوجداره زردرنگ

تا به اینجا دلایل مهم و شایعی که موجب زرد شدن پنجره دوجداره می شود را شناخته ایم و در این مرحله نیاز است تا اقداماتی به جهت برطرف کردن این رنگ زرد صورت گیرد.

اجسام پلاستیکی یا UPVC شما، که در نهایت با گذشت زمان زرد می شوند، ظاهری واقعاً ناخوشایند نشان می دهند. مهم است که آنها را به سفیدی اولیه بازگردانید. آیا پنجره UPVC شما هم کاملاً زرد شده است و نظافت آن برای شما غیرممکن به نظر می رسد؟ در اینجا چند نکته خوب برای تمیز کردن آسان و کارآمد پیدا کنید.

گردگیری منظم پنجره های یو پی وی سی

یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید انجام دهید تا پنجره های دوجداره پی وی سی شما زرد نشوند و یا اگر زرد شده اند و رنگ آنها به کدری رفته است انجام دهید همین گردگیری ساده است. امروزه آلودگی های شهری و همچنین ذرات ریز گرد و غبار ناشی از دود ماشین ها و سایر آلایندهای شیمیایی حاوی مواد سرب مانندی هستند که وقتی روی پروفیل پنجره به مدت طولانی قرار گیرند موجب زرد شدن پنجره ها می شود. شما می توانید با یک دستمال خشک و نرم  ابتدا خاک و گرد و غبار را از روی پنجره ها تمییز کنید و سپس با یک دستمال نیمه مرطوب پنجره را به سفیدی اولیه ای که داشته است برگردانید.

پنجره های پی وی سی برای شادابی و درخشندگی ظاهری و به خصوص زرد نشدن نیاز به شستشوی نسبتاً منظمی دارند. زیرا گرد و غبار و خاک به سرعت روی هم انباشته می شود ، مخصوصاً روی قابهای سفید بیشتر نمایان می شود.

در واقع ، برای خانه هایی که در مرکز شهر یا نزدیک ساحل واقع شده اند ، توصیه می شود پنجره های UPVC را هر سه ماه یکبار تمیز کنید.

برای کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند و بنابراین خاک و هوای زیادی را تجربه نمی کنند ، یک تمیز کردن عمیق دو بار در سال باید کافی باشد.

شستشوی پنجره یو پی وی سی با استفاده از آب و صابون

شستن پنجره زرد شده نیز یکی دیگر از مواردی است که می توانید با استفاده از یک دستمال که حتما می بایست فقط سفید رنگ باشد، به همراه آب و صابون ولرم پنجره را بشویید. امکان شستن پنجره ها ممکن است برای همه امکان پذیر نباشد اما یک راه حل مفید برای از بین بردن زرد شدن پنجره یوپی وی سی است. در استفاده از این تکنیک نیاز است که ابتدا قسمت هایی که باید تمیز شوند را از قبل با صابون بشویید، سپس با آب تمیز بشویید تا تمام صابون برداشته شود. در آخر با استفاده از پارچه خشک سفید غیر ساینده  پنجره را پاک کنید.

در استفاده از این مورد حتما توجه داشته باشید که شوینده مورد استفاده صابونی باشد چرا که سایر شوینده ها خود دلیلی بر زرد شدن پنجره دوجداره هستند.

استفاده از پاک کننده های مخصوص پروفیل یو پی وی سی

مواد تمییز کننده مخصوصی برای پروفیل های پی وی سی تولید شده است که هر تولید کننده ی پی وی سی اطلاعات بسیار مفیدی در این مورد دارد. هنگامی که شما سفارش ساخت و تولید پنجره پی وی سی را به شرکت های مربوطه در این زمینه می دهید حتما از آنها بخواهید تا یک تمییز کننده استانداردی که برای این پروفیل هایی که سفارش داده اید را به شما معرفی کنند. گروه تک پنجره همیشه به مشتریان خود بهترین راهنمایی ها را برای تمییز کردن پنجره ها به جهت جلوگیری از زرد شدن پنجره ها ارائه می دهد.

گروه تک پنجره به طور خستگی ناپذیری روی دستور تهیه UPVC خود کار کرده است تا از کیفیت مطلوب در طول عمر محصول اطمینان حاصل کند پس شما با خیال راحت می توانید سفارش ساخت و نصب پنجره دوجداره پی وی سی خود را به ما بسپارید.

نکاتی بسیار مهم در مورد جلوگیری از زرد شدن پنجره یو پی وی سی :

با گذشت زمان ، پنجره های شما ممکن است کثیف شوند که در زرد شدن پنجره های دوجداره بی تاثیر نیست.

 • وقتی شروع به تمیز کردن عمیق پنجره های UPVC می کنید، باید ابتدا لولا و قسمت داخلی قاب ها را تمیز کنید.
 • پنجره را تا آنجا که ممکن است تا نقطه مقاومت باز کنید (سعی نکنید از این نقطه تجاوز کنید).
 • از جاروبرقی برای جمع آوری گرد و غبار از لولا استفاده کنید.
 • از یک پارچه نرم و آب ولرم با محلول صابون ملایم برای تمیز کردن قاب پنجره های UPVC استفاده کنید.
 • لولا را با چند قطره روغن چند منظوره چرب کنید.
 • توجه داشته باشید که شستن مرتب پنجره های UPVC با آب گرم و صابون از زرد شدن آنها جلوگیری می کند.
 • برای محافظت از UPVC ، از اسفنج های ساینده یا محصولات خورنده استفاده نکنید.
 • برای خانه هایی که در مرکز شهر یا نزدیک ساحل واقع شده اند ، توصیه می شود پنجره های
  را هر سه ماه یکبار تمیز کنید.
 • برای کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند و بنابراین خاک و هوای زیادی را تجربه نمی کنند ، یک تمیز کردن عمیق دو بار در سال کافی می باشد.

چرا پنجره های دوجداره را از تک پنجره  انتخاب کنید

آیا میدانستید؟ پنجره های UPVC  در گروه تک پنجره با مواد با کیفیت بالا طراحی شده اند. UPVC در پنجره های تک پنجره حتی پس از چندین سال زرد نمی شود که نتیجه مواد بسیار با کیفیت است. پنجره های پی وی سی در گروه تک پنجره که از محبوبیت بالایی برخوردارند و نسبت کیفیت / قیمت بسیار بالایی دارند ، نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند و از همه مهمتر بسیار مقاوم هستند. در تماس با ما دریغ نکنید ، ما در بازسازی از شما پشتیبانی خواهیم کرد. کارشناسان ما نصب پنجره های UPVC جدید شما را بر روی قاب های قدیمی شما تضمین می کنند.

اطلاعات بیشتر : استعلام قیمت پنجره دوجدارهقیمت ها آپدیت هستند

سخن آخر :

PVC یک ماده مقاوم است ، برخی اقدامات احتیاطی برای تمیز کردن آن ضروری است. UPVC به دلیل ترکیب آن ، در برابر آب و هوای بد کاملاً مقاوم است و خانه شما را عایق بندی می کند.

زرد شدن پی وی سی جذاب نیست و تصویر بدی را به خانه ها و یا ساختمان می دهد. به همین دلیل ضروری است که PVC زرد شده خود را سریع سفید کنید تا درخشندگی آنها در همه زمان ها حفظ شود.

اگر خانه شما مجهز به پنجره های UPVC است باید بدانید که نگهداری آنها بسیار آسان است ، اما با گذشت زمان ممکن است کثیف شوند. گاهی اوقات آنها می توانند زرد شوند.

شما برای آنکه بتوانید از زرد شدن پنجره پی وی سی پیشگیری کنید نیاز است که بین هر بار تمیز کردن پروفیل های پی وی سی خود زیاد فاصله نگذارید . در واقع کار تمیز کردن پنجره ها را به طور ایده آل هر ماه انجام دهید. همچنین ، حتماً گرد و غبار را که مرتباً در شیارها جمع می شود ، جارو برقی بکشید.

پنجره های پی وی سی برای شادابی و درخشندگی ظاهری و به خصوص زرد نشدن نیاز به شستشوی نسبتاً منظمی دارند ، زیرا گرد و غبار و خاک به سرعت روی هم انباشته می شود ، مخصوصاً روی قابهای سفید بیشتر نمایان می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
استعلام قیمت پنجره دوجداره
👋سلام
Call Now Button