پیشرفت و توسعه علم و دانش بشری بستری را برایمان فرآهم کرده است تا به کمک ابزار آلات جدید و نو بتوانیم نسل جدیدی از پنجره ها را وارد چرخه تولید و بازار کنیم. این پنجره ها که با نام upvc شناخته می شوند، به سرعت توانستند از رقبای خود یعنی پنجره های آهنی و چوبی پیشی بگیرند و جایگاه بسیار بالایی از بازار را از آن خود کنند.در این مطلب به بررسی موارد مهمی که در تشخیص پنجره upvc خوب از بد به ما کمک می کند می پردازیم.

پنجره های یو پی وی سی دوست محیط زیست !

متاسفانه امروزه شاهد تغییرات زیادی در محیط زیستمان هستیم. حجم آلودگی های محیطی، گرم شدن بیش از حد کره ی زمین تنها بخشی از این تغییرات محیطی هستند که خواسته یا ناخواسته گریبان گیرمان شده است، همین امر ایجاب می کند که بشر به فکر تغییر سبک زندگی و مهمتر از آن به فکر تغییر در وسایل و ابزارالات مهم زندگی شود تا از این طریق علاوه بر آن که آرامش روح و روان جامعه را تا حدودی تامین کند، بتواند به طبیعت هم کمکی هرچند کوچک، داشته باشد.

پنجره های UPVC از جنس طبیعت

پنجره های یو پی وی سی دقیقا همان چیزی است که ما به دنبالش هستیم زیرا تمام پروفیل های آن از خود طبیعت و محیط زیست تهیه شده است در نتیجه هیچ آسیبی به طبیعت نخواهد زد. خوب است بدانیم این پنجره ها از بافت مستحکم در عین حال بسیار ظریفی ساخته شده اند که می توانند به خوبی در برابر انواع شرایط محیطی مانند انواع آلودگی ها، صدا، گرما، سرما و … مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهند، از همین رو است که بیشتر کارشناسان و متخصصانی که در حوزه ساخت و ساز ساختمان فعالیت می کنند به جِد استفاده از این پنجره ها را پیشنهاد می کنند.

ما تلاشمان را در این مقاله می کنیم که بتوانیم تمام نکات و جزئیات یک پنجره ی upvc ایده آل را در اختیارتان قرار دهیم.

معیار انتخاب پنجره دوجداره با کیفیت

آشنایی با معیار های انتخاب پنجره خوب!

برای تشخیص پنجره upvc خوب از بد و با کیفیت لازم است که شما ابتدا با معیار های یک پنجره ی خوب و باکیفیت آشنا شوید تا در هنگام خرید بتوانید با خیالی راحت این پنجره را خریداری کنید.

متاسفانه معیار بسیاری از افراد برای انتخاب یک پنجره یو پی وی سی خوب، برچسب انرژی A است که این برچسب در واقع مشخص کننده آن است که پنجره چقدر توانایی در نگه داشتن گرما( انرژی) دارد که سطح A بالاترین درجه نگهداری را نسبت به B و C دارد. به طور کلی لزوما برچسب انرژی، میزان خوب بودن و کیفیت پنجره upvc را به هیچ وجه نشان نمی دهد لزا نباید صرفا برچسب انرژی را ملاک خوب بودن پنجره یو پی وی سی قرار دهیم.

در وهله اول باید مشخص شود که رتبه A بر اساس چه پارامتر هایی به پنجره داده شده است.

مطالعه بیشتر: پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی؟

 

رتبه A تحت چه شرایطی و چگونه به پنجره داده می شود؟

همانطور که در بالا هم گفتیم برچسب A بالاترین میزان انرژی است که به وسایل برقی تعلق می گیرد و وقتی پنجره ای دارای لیبل A باشد یعنی میزان توانایی بیش تری در نگهداری گرما و انرژی دارد. فریم upvc در حالت کلی به نسبت سایرین گرمای کمتری از خود عبور می دهد و به عبارتی عایق گرما هم هست.

چگونه رتبه A به پنجره داده میشود

می خواهیم بدانیم که چگونه رتبه A به پنجره داده می شود؟

یک پنجره برای آنکه بتواند رتبه A را دریافت کند ابتدا می بایست فریم آن از آلومینیوم یا فولاد به یک آرماتور گرمتر تغییر کند تا با این کار میزان هدر رفت گرما و انرژی کاهش پیدا کند. اما پنجره های upvc به دلیل دارا بودن فریم یو پی وی سی، نیازی به تغییر قاب ( فریم ) ندارند پس این شرط برای دریافت این رتبه برای پنجره های یو پی وی سی برقرار است. مورد بعدی برای دریافت این سطح انرژی، دو جداره کردن شیشه است که برای این کار، از گاز آرگون برای پر کردن فضای بین شیشه ها استفاده می کنند. تا اینجا دانستید که چگونه پنجره ها درجه A را دریافت می کنند‌.

مطالعه بیشتر: خواص شیشه دوجداره

 

برای تشخیص پنجره upvc خوب از بد و اصل دانستن سطح انرژی پنجره مهم است اما کافی نیست، در زیر به چند مورد دیگر از معیار های شناخت پنجره یو پی وی سی اصل و خوب اشاره خواهیم کرد که برای انتخاب پنجره یو پی وی سی اصل و با کیفیت این موارد را هم  در نظر داشته باشید.

مهمترین معیار های انتخاب پنجره upvc خوب

مهمترین معیار های انتخاب پنجره upvc خوب

 • پروفیل upvc، قبل از هر چیز مهمترین اصل در پنجره، قاب آن است، زیرا اسکلت اصلی ساختمان و پنجره را تشکیل می دهد و فرآیند تعویض آن کار مشکلی است. پس وقتی پنجره upvc مجهز به این فریم بود، باید اطمینان حاصل کنیم که حداقل تضمین ده ساله داشته باشد یا بیشتر داشته باشد.

اطلاعات بیشتر درباره: انتخاب پروفیل دوجداره مناسب

 

  • دومین معیار انتخاب پنجره یو پی وی سی خوب، شیشه است که باید قبل از انتخاب، مد نظر قرار دهیم. توجه داشته باشید که حتما شیشه های پنجره upvc دارای ضمانت نامه و گارانتی باشند، در سال های اخیر گارانتی شیشه های این نوع پنجره افزایش یافته است.
  • سیستم قفل، متاسفانه بسیاری از شرکت های ساخت پنجره معمولا از انواع قفل های ارزان قیمت استفاده می کنند همین باعث پایین آمدن امنیت پنجره می شوند در حالی که یکی از مهمترین موارد یک پنجره خوب، سیستم قفل آن است که اگر امنیت پنجره ها برایتان مهم است سعی کنید در هنگام خرید پنجره ای انتخاب کنید که دارای قفل های پیچ و مهره ای بیشتری است.
  • نوع اتصال، انواع اتصالات شامل درز های پیچ و مهره ای یا جوشکاری شده می باشد. معمولا چهار گوشه قاب پنجره های یو پی وی سی جوشکاری شده اند اما جرز میانه و قسمت بالایی پنجره می تواند هم پیچ و مهره ای و هم جوش کاری شده باشد. با وجود اینکه حالت پیچ و مهره ای هنوز با استفاده از سیستم هایی که هنوز از گذشته در بازار باقی مانده اند، انجام می شود، اما در مجموع اتصال جوش کاری شده برای پنجره، بهتر خواهد بود.
  • دسته پنجره، معیار دیگری که حتما در هنگام خرید پنجره دوجداره باید به آن توجه کنیم، دسته پنجره است که بسته به میزانی که باز و بسته می شود، جنس و میزان گارانتی متفاوتی خواهد داشت. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید دو سال گارانتی برای تمام اجزای متحرک پنجره در نظر گرفته شده است.
  • لولا، این مورد هم از موارد حائز اهمیت است که ما می توانیم پنجره خوب و اصل را از نوع تقلبی و بد تشخیص دهیم. لولا ها هم بسته به جنس و کیفیتشان گارانتی های متفاوتی خواهند داشت. باز هم تاکید می کنیم که برای اجزای محرک پنجره همانند دسته و لولا حتما توجه داشته باشید که ضمانت نامه دوساله داشته باشد.

اطلاعات بیشتر درباره: مدل های بازشو پنجره

  • پین لولا، به هیچ وجه از این جز مهم پنجره نمی توان غافل شد‌. زیرا این قسمت یکی از اصلی ترین قسمت های پنجره است که در معرض زنگ زدگی قرار میگیرد که همین سبب آن می شود که به مرور زمان نوار پنجره بریزد. پس بهتر است تمام پیچ ها و پین ها ضد زنگ باشند، به خصوص زمانی که محل زندگی شما نزدیک دریا باشد بیشتر باید به این مورد توجه داشته باشید. بهترین راه کاری که ما به شما برای تشخیص ضد زنگ بودن پیچ و پین ها می توانیم توصیه کنیم این است که آهنربایی را به نزدیکی پیچ ها ببرید اگر چسبید یعنی ضد زنگ نیست اگر نچسبید یعنی ضدزنگ است.
  • قفل داخلی، معمولا اکثر پنجره ها باید قفل داخلی داشته باشند زیرا امنیت پنجره را دو چندان می کند این قفل دارای دو قرقره می باشد که کمک می کند تا پنجره یو پی وی سی به درستی در مقابل درزگیر قرار بگیرد. کاری که شما باید انجام دهید این است که از سازنده ای خریداری کنید که حتما این قطعه را در پنجره تعبیه کرده است.

مطالعه بیشتر: یراق آلات پنجره دوجداره را چگونه انتخاب کنیم؟

کلام آخر

با توجه به موارد گفته شده شما با کمی دقت می توانید خودتان پنجره یو پی وی سی اصل و خوب را از نوع تقلبی آن تشخیص دهید و اینکه سعی کنید از مراکزی خریداری کنید که مطمئن شوید تمام مواردی که عرض کردیم را رعایت کرده باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
استعلام قیمت پنجره دوجداره
👋سلام
Call Now Button