علت بخار زدگی پنجره دوجداره upvc

پیشگیری از بخار کردن شیشه پنجره ها موضوع مهم است که برای هر فردی در هر منطقه امکان پش آمدن وجود دارد. قطعا بخار کردن در هنگام وارد شدن به فصول سرد با آب و هوای زمستانی اتفاق می افتد . گاهی مناطقی هستند که در سایر فصول به دلیل داشتن آب و هوای سرد زمستانی بخار زدی پنجره اتفاق خواهد افتاد.

نکته بسیار مهم در پنجره دوجداره این است که در شیشه دوجداره به دلیل رعایت نکردن عاییق بندی در زمان تولید چسبی که برای دوجداره کردن استفاده می شود را به درستی انجام نمی شود و این به مرور زمان در فصول سرد سال با سرد شدن شیشه از بیرون و گرم بودن شیشه از داخل باعث جمع شدن بخار داخل شیشه می شود و منظره دید شما را کدر می کند

علت و دلایلی که منجر به یخ زدگی پنجره ها خواهد شد محدود به یک یا دو مورد نمی شود بلکه علل و عوامل مختلفی هستند که منجر به این اتفاق می افتد. البته پایه و اساس تمام عوامل هوای بسیار سرد می باشد که در هر مورد می تواند از طریقی این اتفاق بوجود بیایید. در ادامه شما را با راه های پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها آشنا می کنیم که در صورتی که در یکی از این موقعیت ها قرار گرفتید بتوانید اقدام به برطرف کردن آن کنید.

روش های از بین بردن بخار شیشه دوجداره

روشی که برای رفع این مشکل وجود دارد عایق بندی درست این مدل پنجره دوجداره و مهم تر از آن شیشه دوجداره است

راه هایی که به جلوگیری کردن از یخ زدگی پنجره ها کمک می کند شامل تمامی راه حل ها و مواردی است که شما را از روبرو شدن با این اتفاق رها می کند. در ادامه موارد اصلی و روتین را برای پیشگیری مردن برایتان آورده ایم که بسیار کاربردی هستند.

روش های پیشگیری از یخ زدگی پنجره های دوجداره

روشن کردن فن ها در داخل ساختمان

هنگامی که یخ زدگی برای پنجره های شما اتفاق افتاد می توانید فن ها را روشن کنید تا هوای داخلی را در گردش ورود و خروج قرار دهید . درواقع هنگامی که فن ها روشن باشند شما هوای اضافی داخل را به بیرون منتقل می کنید .

متعادل نگه داشتن دمای ساختمان

بدیهی است که آوردن هوای با دمای پایین به اتاق در برخی موارد می تواند باعث ایجاد شرایط ناراحت کننده و یخ زدگی پنجره ها شود. بنابراین برای متعادل نگه داشتن دما در بین تمامی اتاق ها و بخش های ساختمان نیاز است تا هوای گرم را بصورت یکسان در همه نقاط داخلی ساختمان داشته باشید. قرار دادن دمای داخلی خانه ها در فصل سرما موجب پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها می شود که ساده ترین روش و در دسترس ترین اقدامی است که لازم است به این منظور انجام شود.

اطلاعات بیشتر درباره : نقش پنجره در اتلاف انرژی ساختمان

عایق بندی پنجره ها

گاهی علت یخ زدگی پنجره ها مر بوط می شود به وجود درزها یا شکاف هایی در چارچوب و قاب پنجره، که همین درزها موجب ورود هوای سرد با دمای پایین به داخل ساختمان شده و پنجره از داخل و خارج به دمای یخ زدگی می رسد. عایق بندی کردن پنجره ها به منظور پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها می تواند با استفاده از درزگیرها که در انواع مختلفی تولید می شوند استفاده کرد. یک راه عایق بندی پنجره ها استفاده از پنجره های دوجداره با اصول استاندارد می باشد.

اطلاعات بیشتر درباره : عایق بندی پنجره دوجداره

قرار دادن سایبان پنجره

از ابتدایی ترین مواردی که در بحث پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها می توانید انجام دهید، قرار دادن سایبان از بیرون پنجره است. در قدیم حصیرهایی را در پشت پنجره ها قرار می دادند که هم در فصل گرما کارایی داشت و هم در فصل سرما موجب جلوگیری از یخ زدگی پنجره می شد.

امروزه سایبان ها برای پنجره ها در حین ساختمان سازی بر روی پنجره اجرا می شود که در فصل سرما بتوانند از اتفاق یخ زدگی و ترک بردن و شکستن شیشه پنجره ها ممانعت به عمل آید.

استفاده کردن از دستگاه های رطوبت گیر

یکی دیگر از مواردی که موجب می شود پنجره ها در هوای سرد یخ بزنند، وجود هوای بسیار گرم در داخل است که اگر هوای بیرون بسیار سرد باشد این اختلاف دمای بیرون و داخل موجب یخ زدگی پنجره ها می شود.
بنابراین در این موارد استفاده از دستگاه هایی بنام رطوب گیر است که این دستگاه ها رطوبت و گرمای هوای داخلی ساختمان را گرفته و از این اختلاف دمای درون و بیرون جلوگیری می کنند . دستگاه های رطوبت گیر از مواردی می باشد که در پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها در مناطق شرجی استفاده شود.

باز نگه داشتن پرده ها

امروزه در هر خانه ای برای پنجره ها از پرده ها استفاده می شود، استفاده کردن از پرده اصلا کار اشتباه و غلطی نیست، فقط در مناطقی که هوا بسیار سرد می شود لازم است تا بصورت متناوب پرده ها را در طول روز باز و بسته کنید تا هوای داخل و پشت پرده در جریان یکنواختی باشد .

نتیجه گیری :

همانطور که متوجه شدید علت یخ زدگی در پنجره ها به دلیل هوای گرم درون می باشد که باعث ایجاد رطوبت بر روی شیشه پنجره می شود و همین شیشه پنجره با این اختلاف حرارتی یخ می زند. در نتیجه پیشگیری از یخ زدگی پنجره ها به این مورد می رسد که رطوبت داخل خانه کاهش دهید و به تعادل با هوای بیرون خانه برسید.
بهترین توصیه ای که برای شما برای پیشگیری کردن از یخ زدگی پنجره ها می توانیم به شما داشته باشیم تا قبل از آنکه با چنین موضوعی مواجه باشید این است که از پنجره های دوجداره برای منازل و ساختمان های خود استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
استعلام قیمت پنجره دوجداره
👋سلام
Call Now Button