double-glazed-window-99

double-glazed-window-99


شیشه دوجداره

شیشه دو جداره به دلایل مختلف از جمله ضخامت- مقاومت – تنوع رنگ – جلوه دادن به نمای ساختمان و …طرفداران خاص خود را دارد.شیشه دو جداره انواع مختلفی دارد که هر کدام به نوبه خود مزایایی را در بر میگیرد ،مثلا شیشه دودی که یکی از پر طرفدارترین نوع شیشه های دو جداره هستند ،البته باید توجه داشت که شیشه دودی و برنز وجود دارد که با هم متفاوت هستند،دودی کمی مایل به مشکی و برنز مایل به قهوه ای می باشد بنابراین در هنگام ثبت سفارش می بایستی دقت بیشتر در نظر گرفته شود.شیشه های دودی وبرنز به دلیل رنگ تیره در نمای ساختمان استفاده میشوند چون به راحتی داخل را نمی توان مشاهده کرد. مقاله ی : (قیمت پنجره دوجداره |پنجره دوجداره ارزان) در سایت تک پنجره را از دست ندهید.

 

استفاده از شیشه های دودی یا رنگی در محیط های اداری بیشتر توصیه می شود چون جلوی دید و نور را میگیرد،علاوه بر این یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در انتخاب شیشه های دودی و یا ساده عوامل جوی و جغرافیایی می باشد که در محیط های گرم سیر برای جلوگیری ورود گرما بهتر است از شیشه های دودی و در محیط های سردسیر برای جذب گرما از شیشه های ساده و شفاف استفاده شود.

 

شیشه دو جدرااندازه شیشه دوجداره بر حسب میل محاسبه میشود در سایزهای مختلف 2،4،6،8،10و… میباشد.در شیشه دوجداره از شیشه های رفلکس،سکوریت ،لمینت و…استفاده میشود.ما بین دو شیشه اصولا از گاز آرگون که خنثی کننده است استفاده میشود و باعث میشود فضای داخلی و خارجی تعامل نداشته باشند و تاثیر روی هم نداشته باشند البته علاوه بر شیشه نوع پروفیل و موارد دیگر هم در مزیت دو جداره بودن تاثیر گذار هستند.

 

انواع شیشه دو جداره

1- شیشه سکوریت:

این نوع شیشه در برابر حرارت،ضربه ،فشار مقاوم است،در هنگام شکستن کاملا خرد میشود در محل های پرتردد استفاده می شود.

 

2- شیشه لمینت:

در این نوع شیشه موادی ژله ای در بین دو لایه شیشه قرار می گیرد که این ماده ژله ای در هنگام خرد شدن شیشه از پخش شدن آن جلوگیری می کند.مقاومت بالایی دارد،هنگام برخورد مانع سخت ترک برمیدارد.

 

3- شیشه رفلکس:

در شیشه رفلکس شیشه با آلیاژمات می شود ،از یک جداره ساده و یک جداره رفلکس ساخته می شود که جداره رفلکس به طرف بیرون قرار میگیرد ،نور خورشید به سختی از شیشه رفلکس عبور می کند بنابراین داخل ساختمان را تاریک می کند و در شب داخل ساختمان نمایان است.

 

4- شیشه دکوراتیو:

شیشه دوجداره دکوراتیو نوعی شیشه تزئینی است که بر تمام پنجره های دو جداره ،آلومینیومی ،درب قابل نصب است و در این نوع شیشه محیط زیباتری را می توان ایجاد کرد.شیشه دکوراتیو قابلیت انجام روی شیشه های لمینت ،سکوریت،دوجداره را دارد.

 

5- سند بلاست:

این نوع شیشه که با استفاده از ماسه و آب طراحی می شود و از نوع مات می باشد.

 

 

مزایای شیشه دو جداره :

1- ذخیره انرژی
2-کاهش صدا و هر گونه آلودگی صوتی
3- امنیت
4- قابلیت نصب بر روی انواع پروفیل و انواع یراق آلات
5- مقاوم در برابر زلزله و اشعه آفتاب
6- عدم ایجاد بخار
7- تنوع در طرح و رنگ
8- عدم تغییر رنگ در شرایط اقلیمی مختلف
9- زیبایی و دوام

 

 

قیمت شیشه :

عوامل موثر در تعیین قیمت شیشه :

1- ضخامت شیشه های داخلی و خارجی
2- رنگ شیشه های مورد استفاده
3- ابعاد و سایز شیشه ها
4- ضخامت اسپیسر مصرفی

 

 

مواد اولیه شیشه دو جداره:

شیشه خام :

دو لایه شیشه که به طور موازی بر روی یکدیگر قرار دارند هر یک از جداره های شیشه خام ،سکوریت ،لمینت و … می باشد. برای ایجاد فضای مناسب بین دو لایه شیشه از اسپیسر (فاصل نگهدارها )در دور تا دور شیشه استفاده می شود ،درون فضای خالی اسپیسر را با مواد رطوبت گیر پر میکنند.

 

اسپیسر:

معمولا در شیشه های دو جداره از اسپیسرهای آلومینیومی استفاده میشود که در سایزها و ضخامت های مختلف موجود میباشد که کار آن رطوبت گیری داخل شیشه و ایجاد فضای مناسب بین دو لایه شیشه بیرونی و داخلی میباشد .ا سپیسرها توسط دستگاه با توجه به ابعاد شیشه بریده میشوند هم چنین برای اتصال اسپیسر آلومینیومی به دو لایه شیشه تک جداره بر روی دیواره اسپیسر آلومینیومی چسب تزریق میگردد.

 

مواد رطوبت گیر:

رطوبت یکی از عوامل مخرب در شیشه های دو جداره می باشد که از راه های مقابله با آن استفاده از سیلیکاژل است که جاذب خوبی برای آب ،الکل و … می باشد. چون در شیشه های دو جداره درصد کمی هوا وجود دارد که این مقدار هوا باعث ایجاد رطوبت میشود و برای از بین بردن آن این مواد را داخل اسپیسرها به صورت کاملا خشک انباشته میکنند تا باعث جذب رطوبت در شیشه های دو جداره شود.
چسب پلی سولفاید:چسب پلی سولفاید از دو چسب سفید و مشکی تشکیل شده است که به نسبت 10 به 1 با یکدیگر مخلوط می شوند ، چسب به درون فاصله بین دو شیشه تزریق میشود.

 

گاز آرگون:

گاز آرگون یک گاز نجیب است که بین شیشه ها تزریق می شود ،با استفاده از دستگاه تزریق ،گاز مورد نظر از یک سمت وارد و هوا ی داخل شیشه از قطر دیگر خارج می شود ،حدود 90 در صد فضای خالی به وسیله این گاز پر می شود این گاز در مقابل عبور گرما از خود مقاومت بالایی نشان می دهد .سرعت صوت گاز آرگون نسبت به هوا کمتر گازی بدون بو ،بدون مزه و غیر آتش زا می باشد.

 

امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

مقالات تخصصی

Double glazed windowانواع شیشه دوجدارهپنجرهشیشهشیشه دوجدارهقیمت شیشه دوجداره

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button
Arabic AR Armenian HY English EN Persian FA