یکی از مزایای پنجره های یوپی وی سی نیاز کم به نگهداری آنهاست و اغلب دوام بیشتری نسبت به پنجره های آلومینیومی و چوبی دارند.البته همواره گرد و خاک در فضا وجود دارد و اهمیت تمیز کردن پنجره یوپی وی سی در نگهداری آن نمود بیشتری دارد.
بسته به رنگ پروفیل پنجره ،گرد و غبار روی آن ممکن است قابل مشاهده نباشد اما قاب های سفید بیشتر گرد و خاک روی خود را نمایان میکنند اما صرف نظر از رنگ تمیز کردن چارچوب و قاب پنجره همچنان اهمیت دارد.

تمیز کردن پنجره دوجداره

همانند مواردی که در خصوص تمیز کردن درب دوجداره گفته شد تنها چیزی که نیاز دارید یک سطل آب گرم و صابون ، یک اسفنچ یا یک پارچه و یک جاروبرقی است.

 

1. ابتدا تا جایی که امکان بازشو پنجره وجود دارد آن را باز کنید و سپس اطراف قاب را جاروبرقی بکشید تا هر گونه گرد و غباری را از روی آن بزداید (به منظور جلوگیری از خراشیدگی از کشیدن لوله یا نازل سخت جاروبرقی بر روی پنجره خودداری فرمایید)
2. با آبگرم و صابون، از یک اسفنج یا پارچه کل چارچوب پنجره را پاک کنید
3. در نهایت با استفاده از یک پارچه خشک ،قاب پنجره را خشک کنید تا آب اضافی آن گرفته شود
این تمام کاری است که باید انجام گیرد همانگونه که بیان کردیم برای حفظ ظاهر خوب آن یک پاک کردن ساده نیز کفایت میکند

تمیز کردن پنجره دوجداره

مطالعه بیشتر : بخار شیشه دوجداره را چگونه از بین ببریم

 

تمیز کردن شیشه پنجره

پس از تمیز کردن قاب پنجره طبق مراحل بالا، احتمالا نیاز باشد شیشه دوجداره آن را نیز تمیز کنید
قبل از تمیز کردن شیشه ،دقت کنید گرد و غبار و کثیفی روی قاب باقی نمانده باشد سپس با یک شیشه پاک کن دلخواه روی آن اسپری کنید و شروع به تمیز نمودن آن نمایید البته بهتر است قبل از تمیز نمودن با شیشه پاک کن یکبار گرد و خاک روی شیشه با یک پارچه نمدار گرفته شود تا پاک کردن ان راحت تر شود.
یک پارچه میکروفایبر پیشنهاد می شود برای پاک کردن پنجره ها استفاده شود و از حرکات دایره ای به خاطر اینکه رگه برجای نگذارد و پس از خشک کردن خط و خطوطی روی شیشه ها باقی نماند

 

تمیز کردن شیشه دوجداره

مطالعه بیشتر : ایمن سازی پنجره دوجداره

تمیز کردن پنجره در مدل های کلنگی و در ارتفاع بالاتر

تمیز کردن پنجره یوپی وی سی در ارتفاع بالاتر و مدل های خاص ممکن است کمی سخت باشد اما اگر نحوه طراحی آن طوری باشد که با شیب و چرخش بتوان به شیشه آن دسترسی داشته باشید ممکن است نیازی به رفتن بالای چهارپایه و نردبان نداشته باشید. با تمام کارهایی که در بالا گفته شد باید در سرتاسر خانه پنجره های یوپی سی براق و تمیزی داشته باشید.
در خصوص مواردی که در این مقاله گفته شد اگر سوالی یا پیشنهادی دارید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
استعلام قیمت پنجره دوجداره
👋سلام
Call Now Button