انتخاب پنجره مناسب، رویکردی است که پیشنهاد می شود با توجه به اینکه در کدام موقعیت خانه، با چه دکوراسیون و اینکه آیا خانه بطور کل قدیمی یا جدید است در نظر گرفته شود .موقعیت خانه و وضعیت قرار گیری پنجره در کدام اتاق و اینکه پذیرایی ، اتاق خواب ،سرویس بهداشتی و آشپزخانه باشد ممکن است مواردی باشد که برای هر کدام از این اتاق ها متفاوت باشد که در این مطلب به بررسی آنها می پردازیم.

اطلاعات بیشتر : فروش پنجره دوجداره

پنجره های آشپزخانه

 

یکی از پرکاربردترین و پر ترددترین فضاهای خانه، آشپزخانه می باشد و انتخاب پنجره های آشپزخانه مناسب می تواند فضا را با نور طبیعی بیشتر ،چشم انداز و هوای تازه تر همراه کند.مواردی که در زمان جستجوی پنجره آشپزخانه باید مدنظر قرار گیرد شامل محل قرارگیری پنجره و میزان تهویه موردنیاز،سبک و نحوه ساخت خانه و آشپزخانه به چه صورت است و آیا به راحتی میتوان آن را باز و بسته نمود.

 

پنجره مناسب آشپزخانه

مطالعه بیشتر : پنجره دوجداره ارزان

 

بطور سنتی در هنگام نصب پنجره های آشپزخانه از پنجره اتاق های دیگر کمی بالاتر قرار می گیرند.با توجه به محدود بودن دیوار بیرونی پیشنهاد می شود محل نصب را برای حداکثر دسترسی به هوای تازه و نور طبیعی بیشتر در نظر بگیرید.

یکی از پیشنهادات محبوب برای آشپزخانه، پنجره دوجداره کشویی است که کاربرد غالب آن به دلیل نصب در بالای سینک و کابیت آشپزخانه است و در این حالت باز و بسته کردن آن با توجه به محدودیت فضا راحت تر می باشد.

یکی دیگر از پیشنهادات محبوب برای آشپزخانه ،پنجره دوجداره لولایی است ،و بدلیل عایق بندی بهتر در سرما و گرما و صوت و همچنین نظافت آسانتر اگر فضای کافی برای نصب داشته باشید توصیه می شود از این مدل استفاده کنید.

 

پنجره های اتاق خواب

 

همیشه رویایی ترین چیزی که در خصوص پنجره اتاق خواب به ذهنمان می رسد این است که زمانی که از خواب بیدار می شویم پنجره اتاق را باز کنیم و روشنایی روز و گرمای خورشید اولین چیزی باشد که با کوتاه ترین قدم ها به آن برسیم.

پنجره مناسب اتاق خواب

مطالعه بیشتر : پنجره دوجداره در کرج

 

بسته به اندازه اتاق خواب که بزرگ یا کوچک است می توان در انتخاب نوع مدل آن برنامه ریزی نمود در کشورهای اروپایی و آمریکایی از مدل کلنگی دوبل استفاده می کنند که در ایران خیلی کارایی ندارد اما از انواع مدل های لولایی و کشویی می توان برای این اتاق ها استفاده نمود.

 

پنجره اتاق نشیمن

 

انتخاب پنجره مناسب اتاق نشیمن نیازمند دانستن محدودیت های آن می باشد ،پنجره های بزرگتر نیاز به فضای بیشتر دارند از طرفی میزان نیاز به تهویه و نور بیشتر با توجه به فضا نیز تعیین کننده نوع مدل مورد نیاز می باشد.

 

پنجره مناسب اتاق پذیرایی

مطالعه بیشتر : پنجره دوجداره کشویی بهتره یا لولایی

یکی از گزینه های توصیه شده برای اتاق های نشیمن بزرگ پنجره های خلیجی می باشند که به دلیل بیرون زدگی از ساختمان جذابیت زیادی به نمای بیرونی ساختمان می دهند که بسته به به نیاز می توانند بازشوی تک حالته یا دوحالته داشته باشند.

پنجره خلیجی علاوه بر تاثیر بر دکوراسیون خارجی نما، باعث عمق بخشیدن به فضای داخلی نیز می شود می توان در فضای پرتی که در وسط پنجره قرار دارد یک صندلی کوچک بهمراه گل یا هر نوع لوازم تزئینی قرار داد تا باعث روشن تر شدن فضای پذیرایی گردد.

 

پنجره های حمام

 

انتخاب پنجره حمام یا سرویس بهداشتی اگر از نقطه نظر بهره وری بهتر انرژی مورد سوال است خیلی مشکل نیست.موارد مهمی که پیشنهاد می شود در نظر گرفته شود تهویه،حریم خصوصی و مقداری نورطبیعی می باشد تا بهترین عملکرد را برای این پنجره ها فراهم کند.

به منظور تهویه بهتر در سرویس بهداشتی میتوان از پنجره های کشویی استفاده نمود چون قابلیت باز شدن در فضای محدودتر را فراهم میکنند.

پنجره سایه بانی به منظور نصب در سرویس بهداشتی مناسب هستند در قسمت بالایی قاب این نوع پنجره ها یک لولا می باشند و قسمت پایینی معمولا ثابت می باشد این حالت برای همه شرایط آب و هوایی مناسب بوده در عین حال که میتواند از ورود باران به داخل سرویس جلوگیری کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
استعلام قیمت پنجره دوجداره
👋سلام
Call Now Button