به منظور بهینه سازی مصرف انرژی از گاز آرگون در پنجره دوجداره استفاده می شود.امروزه به دلیل افزایش بهای انرژی و به منظور پیشگیری از هدر رفت آن استفاده از پنجره های قدیمی مقرون به صرفه نیست و استفاده از پنجره upvc  می تواند فضای مورد نظر را کاملا عایق نماید و از اتلاف انرژی جلوگیری بعمل آورد.

اطلاعات بیشتر در خصوص : خرید پنجره دوجداره

گاز آرگون یکی از گازهای نجیب و بی اثر می باشد و هیچ رنگ و بویی ندارد دلیل استفاده از آن به منظور عایق صوتی،حرارتی و برودتی کردن ساختمان است.و به منظور جابجایی گاز آرگون از محفظه هایی که آنها هم بصورت دوجداره عایق شده اند و در حجم های مختلفی وجود دارند استفاده می شود.

تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

کیفیت و کارایی شیشه دوجداره به وجود گاز آرگون موجود در آن بستگی دارد و از طریق موارد زیر قادر به تشخیص این هستیم که گاز آرگون در شیشه دوجداره وجود دارد

اسپیسری که در بین دو شیشه قرار دارد نوعی فاصله دهنده است که بصورت سرتاسری در بین دو شیشه قرار گرفته و محل ذخیره گاز آرگون می باشد که به بهبود عایق بودن آن کمک میکند.

تشخیص وجود گاز آرگون در پنجره دوجداره

شیشه ای که در فضای خارجی ساختمان واقع شده باید سردتر از شیشه ای که در فضای داخلی ساختمان قرار دارد باشد و این امر همانگونه که در بالا ذکر شد بدلیل وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره می باشد.

مزیت های گاز آرگون در پنجره دوجداره

دلیل انتخاب گاز آرگون با وجود گازهای دیگری که وجود دارد قیمت پایین تر،پیشگیری از آلوده کردن محیط زیست،بدلیل کاهش احتمال یخ زدگی و میعان امکان استفاده در هر شرایط آب و هوایی را دارد،ایجاد عایق بندی صوتی ،حرارتی ،برودتی و درزبندی پنجره دوجداره ، بدلیل دارا بودن چگالی بیشتر نسبت به هوای معمولی با جلوگیری از جریان همرفتی باعث حفظ دمای شیشه نزدیک به دمای اتاق می شود.

عمر گاز آرگون در پنجره دوجداره

گاز آرگون دارای عمری حداقل 20 ساله در پنجره یوپی وی سی می باشد و میزان گازی که باید در اسپیسر وجود داشته باشد از 90 درصد بیشتر است و اگر این میزان گاز تا 75 درصد کاهش یابد کارایی پنجره دوجداره حفظ خواهد شد اما اگر کمتر از این مقدار شود این کارایی ضعیف و ضعیف تر خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
استعلام قیمت پنجره دوجداره
👋سلام
Call Now Button