با پیشرفت تکنولوژی و توسعه ی دانش بشری، به کار گیری و استفاده از تجهیزات نوین و به روز در بخش ساختمان سازی به نسبت گذشته افزایش چشمگیری داشته است.یکی از بخش هایی که در سال های اخیر در کانون توجه طراحان و البته خانواده ها قرار گرفته،دلیل انتخاب پنجره upvc می باشد که در این مطلب به تفصیل به آن می پردازیم.

اهمیت پنجره دوجداره -دلایل استفاده از در و پنجره دوجداره upvc

چرا پنجره UPVC یو پی وی سی را انتخاب می کنید؟

اگر قصد ساخت و نوسازی خانه خود را دارید قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب پنجره upvc باید تصمیم بگیرید. با این حال پنجره های دو جداره و سه جداره هزینه بیشتری نسبت به پنجره های یک جداره دارند. سؤال این است: آیا آنها هزینه اضافی دارند؟
پنجره دوجداره UPVC یو پی وی سی رایج ترین پنجره های دو جداره در ایران هستند و محبوبیت آنها در صنعت ساخت و ساز با گذشت سال ها بسیار زیاد شده است. اگر مزایای آنها از قبیل نگهداری کم هزینه و آسان را در نظر بگیرید ، این نباید تعجب آور باشد.

ما معتقدیم که ارائه کلیه اطلاعات در مورد سبک های پنجره دوجداره UPVC ، تولید کنندگان و قیمت ها به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را برای پنجره خانه خود بگیرید. اگر می خواهید قیمت پنجره دوجداره UPVC در ایران را با یکدیگر مقایسه کنید حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید پیشنهادات ما موجب صرفه جویی در وقت و کمک به تصمیم گیری نهایی شما خواهد شد.
پنجره دوجداره UPVC چیست؟
پروفیل upvc موادی است که با آن قاب پنجره های دو جداره ساخته میشود این ماده بر اساس پودر پلاستیک (پلی وینیل کلرید غیرپلاستیک شده) ساخته شده است که برای شکل دادن به آن گرم شده و درون قالب تزریق می شود. پس از خنک شدن با روش های مختلف پروفیل UPVC برش داده می شود و آماده می شود تا در یک پنجره دو جداره به همراه سایر اجزاء مونتاژ شود.

UPVC تنها ماده ای نیست که قاب های پنجره دو جداره با آن ساخته می شود همچنین می توان از چوب و آلومینیوم ساخت هر سه ماده مزایا و معایب مختلفی دارند اما در کل UPVC بیشترین کاربرد را دارد. بعلاوه پنجره دو جداره با اشکال مختلفی با انواع مکانیسم ها (به عنوان مثال پنجره UPVC) می توانند در اشکال مختلف تولید شوند.

پنجره  یو پی وی سی UPVC چگونه کار می کند؟

آنچه پنجره دوجداره را بسیار کاربردی می کند فضای بین دو صفحه شیشه ای است که باعث می شوند هوا به دام بیفتد و این مزایای زیر را ایجاد می کند:

 

۱. این هوا به عنوان عایق عمل می کند بنابراین اجازه نمی دهد هوای سرد یا گرم به راحتی بین داخل و خارج خانه بگذرد.
۲. همچنین مانع از ایجاد چگالش در هنگام سرد شدن هوا در داخل خانه و در داخل آن می شود.
3. علاوه بر این پنجره upvc با به حداقل رساندن میزان صدای خارجی که می تواند از روی شیشه عبور کند و آلودگی صوتی را کاهش می دهد.

قیمت پنجره دوجداره upvc چقدر است؟
هزینه پنجره های uPVC دو جداره بسیار به سبک و انتخاب پنجره upvc بستگی دارد. با این حال برخی از اعداد و قیمت تقریبی می توانند کاربرد بسیار خوبی داشته باشند به همین دلیل جداول زیر را با در نظر گرفتن محبوب ترین انواع شکل و انواع پنجره دو جداره ایجاد کردیم.

 

اگر بهترین قیمت های پنجره دوجداره را می دانید می توانید پس انداز قابل توجهی برای بودجه خانواده خود داشته باشید و فرایند نوسازی را با کارایی بیشتری برنامه ریزی کنید

مزایای پنجره دوجداره یو پی وی سی upvc چیست؟

آیا می دانید داشتن یک خانه با پنجره دوجداره upvc می تواند ارزش آن را افزایش دهد؟ نه تنها این بلکه پنجره دوجداره می توانند در کاهش سر و صدا ، صرفه جویی در مصرف انرژی و موارد دیگر مانند ایجاد نصب پنجره سقف حتی در سازه های سبک تر سقف نیز کمک کنند. برای مشخص کردن مزایا و معایب پنجره دوجداره آنها را در زیر ذکر کرده ایم.

۱. کم هزینه

در مقایسه با سایر موادی که پنجره دو جداره را می توان از آن ساخت پنجره دوجداره ارزانترین گزینه است. اگرچه این حتی بهترین قسمت از پنجره دوجداره نیست ، اما اگر نگران اثر بخشی هزینه آنها باشید هنوز هم یک عامل مهم است.

۲. تعمیر و نگهداری کم

یکی دیگر از مزایای بسیار جذاب پنجره دوجداره این است که آنها به نگهداری قابل توجهی کم نیاز دارند. سایر مواد قاب مانند چوب و چوب باید هر 5 سال یکبار مجدداً رنگ آمیزی شود ، در کنار مقداری پر کردن و لکه گیری ، زیرا تمایل به پوسیدگی و پوسته پوسته شدن دارند. این در مورد قاب های پنجره uPVC نیست. آنها هرگز پوسته پوسته ، پوسیدگی ، زنگ زدگی یا محو نمی شوند. پارچه گاه به گاه تمیز کردن پارچه است.

۳. عایق

عایق یکی دیگر از ویژگی های قوی پنجره دوجداره است. این پنجره ها برای تأمین بهینه ترین عایق گرما و انرژی ایجاد شده اند. قادر به نگه داشتن صدا و گرما به طور مؤثر از خانه تا حد زیادی مسئول محبوبیت پنجره دوجداره است.

۴. اثبات آب

بزرگترین مشکلی که قاب های پنجره های چوبی دارند ، تمایل به تورم هنگام مرطوب بودن هوا است. این می تواند خطرناک شود زیرا شیشه می تواند شل شود و علاوه بر این ، ورود یک متجاوز به خانه شما راحت تر می شود. از طرف دیگر پنجره دوجداره طوفان و ضد آب هستند زیرا مرطوب نمی تواند از سطح قاب های پنجره دوجداره وارد شود. از این رو آنها ضد خوردگی نیستند و در اثر هوای بد از بین نمی روند.

۵- دوام

از بین کلیه مواد قاب موجود برای پنجره دوجداره با دوام ترین است. آلومینیوم می تواند به مرور زمان زنگ زدگی را به خود بگیرد و چوب می تواند پوسیده و پیچیده شود. upvc با این حال ، مقاوم است و بنابراین شما مجبور نخواهید بود که آنها را برای مدت زمان طولانی جایگزین کنید. برخی از شرکت ها حتی 10 سال ضمانت ارائه می دهند.

۶. امنیت

پنجره دوجداره در هنگام امنیت نیز قابل اعتماد است نحوه ساخت قاب ، شکسته شدن یا آسیب دیدن آن دشوار است.

۷. سبک

شرکت های پنجره دو جداره انواع پنجره را متناسب با هر خانه تولید می کنند. شما می توانید پنجره دوجداره رنگی در طیف وسیعی از طرح ها ، سبک ها و اندازه ها داشته باشید. زمانی وجود داشت که پنجره دوجداره فقط به رنگ سفید تولید می شد ، اما در سال های اخیر تحولات بسیاری رخ داده است که منجر به ارائه تنوع گسترده تری می شود. شما می توانید از بین شیب و چرخاندن پنجره ، زباله ، پنجره های فرانسوی و حتی پنجره های ارسی استفاده کنید. با این وجود باید به خاطر داشته باشید که هرچه پنجره های بیشتری داشته باشند هزینه آن نیز بیشتر می شود.

معایب پنجره دوجداره چیست ؟

 

۱. زیبایی شناسی

حتی اگر پنجره دوجداره در سبک ها و رنگ های مختلفی وجود دارد ، در نگاه بعضی از افراد ، ظاهر پلاستیکی ساده آنها به دور از جذابیت نیست و در مقایسه با آلومینیوم یا چوب غیر طبیعی به نظر می رسد. بنابراین ، اگر زیبایی شناسی پنجره دوجداره چیزی برای شما بسیار با ارزش است ، ممکن است پنجره دوجداره بهترین راه حل نباشد.

۲. ساختار

به دلیل ساختار وزنی سبک پنجره دوجداره تمایل به خراشیدن و آویز شدن دارند. به عبارت دیگر آنها به اندازه کافی پنجره های آلومینیومی که باعث پارگی فریم ها نیستند به اندازه کافی قوی نیستند.

۳. شخصی سازی

هنگامی که صحبت از گزینه های سفارشی سازی مانند رنگ ها یا الگوها می شود درها و پنجره های دوجداره عقب مانده اند. به عنوان مثال ، آلومینیوم و پنجره های چوبی اجازه می دهند رنگ و لعاب را به هر رنگی رنگ کنید. این کمک می کند تا سبک قاب های خود را با سبک خانه تان تطبیق دهید.

پنجره دوجداره چقدر کارآمد است؟

یکی از مزایای اصلی پنجره دوجداره این است که آنها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند زیرا پنجره اجازه نخواهد داد که گرمای خانه شما به راحتی فرار کند. برای کمک به کاربران در درک چقدر انرژی کارآمد با پنجره دوجداره آنها ، در سال 2004 ، رتبه بندی انرژی ویندوز توسط شورای رتبه بندی Fenestration انگلیس (BFRC) راه اندازی شد.

 

اگر توجه داشته باشید که ۳۰٪ از گرمای داخل خانه شما از پنجره فرار می کند ، باید مطمئن شوید که کاندید انتخاب پنجره upvc دارای راندمان انرژی بالایی هستند.

رتبه بندی انرژی پنجره دوجداره چیست؟

رتبه بندی انرژی ویندوز (WER) به شما می گوید که ویندوز شما با چه میزان کارایی دارد. کارآمدترین ویندوزها دارای نمرات A + و کمترین کارایی با درجه G هستند. از این رو ، سیستم رتبه بندی بر اساس مقیاس ای از G تا A + است. این سیستم شبیه به سیستم های رتبه بندی سایر لوازم خانگی ، لامپ ها و کالاهای سفید است.

درجه بندی پنجره توسط یک فرمول تعریف شده است که کل میزان انتقال حرارت خورشیدی ، میزان گرمای خورشید را که می تواند از طریق شیشه عبور کند (مقدار G) ، مقدار U کل کل پنجره (هم قاب و هم شیشه) در نظر می گیرد. نفوذ هوا از طریق مهر و موم های پنجره و در آخر چه خوب است که ویندوز در حفظ گرما در خانه شما موثر است. بنابراین رتبه بندی عملکرد کلی پنجره را با کلیه مؤلفه های آن و چگونگی عملکرد آنها با هم جمع می کند.

 

چرا در و پنجره های upvc به سرعت بازار را تصاحب کردند ؟

درب و پنجره های دوجداره upvc در کمتر از یک دهه توانسته اند سهم بزرگی از بازار خرید و فروش انواع درب و پنجره را از آن خود کنند.

سوالی که در اینجا شاید ذهن شما را به خود مشغول کند این است که چرا درب و پنجره های دوجداره توانسته اند

به این سرعت از رقبای خود پیشی بگیرند و با این حجم از اقبال عمومی روبه رو شده اند؟؟

با ما همراه باشید تا شما را با منحصر به فردترین ویژگی های بارز این نوع پنجره آشنایی کنیم

تا شما هم به مانند ما بدون هیچ شکی به این نتیجه برسید که انتخاب پنجره upvc، هوشمندانه ترین خریدی است که می توانید داشته باشید.

کارشناسان و طراحان ساختمان در چند سال اخیر به جد تاکید بسیار زیادی به لزوم استفاده از این نوع پنجره ها به جای انواع فلزی و … داشته اند.

در زیر سعی کردیم تا چکیده ای از نظریات علمی و فنی این نوع پنجره ها را از زبان کارشناسان و سازندگان صاحب نظر

بر این محصول طراحی شده بیاوریم تا شما هم به مانند ما به این نتیجه برسید

که چرا کارشناسان و مهندسین ساختمانی اهمیت زیادی به استفاده از این نوع درب و پنجره می دهند.

دلایل استفاده از در و پنجره دوجداره upvc -اهمیت پنجره دوجداره

اهمیت پنجره دوجداره

  • دوام و استقامت

اولین چیزی که ممکن است شما را متقاعد به استفاده از درب و پنجره های upvc کند،

مزیت و برتری پروفیل های این محصول است که باعث استقامت و دوام بالای آن شده است.

همین سبب کیفیت بالای آن در مقیاس جهانی شده است و بالتبع باعث افزایش روز افزون متقاضیان این محصول در سراسر جهان شده است.

  • ایمنی بالا درب و پنجره های upvc

ایمنی خانه مخصوصا زمانی که در مسافرت هستید دغدغه ای همیشگی برای خانواده ها بوده است

از این رو توجه به ایمنی در و پنجره ها همیشه مورد توجه همه افراد است.

در و پنجره upvc به لحاظ ساختاری بسیار قدرتمند تولید شده همین امر باعث ایمنی بالای آن شده است.

با این اوصاف دیگر لازم نیست در هنگام سفر دغدغه ی همیشگی سرقت رفتن وسایل منزل تان را داشته باشید

کافی است شما هم با نصب این در و پنجره خیالتان را از هر جهت آسوده خاطر کنید.

  • وزن کم و سبک بودن

قطعا یکی از فاکتور های اصلی در انتخاب در و پنجره، وزن بسیار کم و سبکی آن است

به گونه ای که بدون هیچ دردسری قابل نصب هستند. همین باعث شده که شما ساختمان های زیادی را ببینید

که در سازندگان آن ها از درب و پنجره upvc استفاده کرده اند.

  • عایق بندی بسیار عالی

یک ویژگی های منحصر به فرد پنجره های upvc که تقریبا همه ی ما بارها و بارها آن را شنیده ایم عایق بندی بسیار عالی این پنجره در برابر، آلودگی، صوت، دما و ..‌. می باشد.

ما به شما این اطمینان خاطر را میدهیم که هر آنچه که از این پنجره ها شنیده اید کاملا درست است

دلیل آن هم بدنه عایق بندی آن و استفاده از شیشه های دوجداره می باشد چرا پنجره upvc

که باعث میشود فضای خانه خانه ای بسیار آرام و دل پذیر را داشته باشید.

اگر از آن دست افرادی هستید که شلوغی شهر و هیاهوی آن برایتان آزار دهنده است

به شما پیشنهاد میکنیم که با نصب و سفارش این محصول، محیطی آرام و دل انگیزی را برای خود و خانواده تان فراهم کنید.

  • مصرف بهینه انرژی

کشور ما طی سالیان اخیر دچار کمبود شدید انرژی شده است همین امر سازندگان عرصه تولید در و پنجره را به این فکر وا داشته است

که با ساخت و تولید در و پنجره هایی مطمئن، بتوانند تا حد زیادی در مصرف برق و انرژی صرفه جویی کنند

که خوشبختانه پنجره های دوجداره این امتیاز را به نسبت سایر رقبای خود دارند. درب و پنجره های upvc

اهمیت پنجره دوجداره -دلایل استفاده از در و پنجره دوجداره upvc

کلام آخر :

ما در این مقاله سعی مان بر آن بود که بتوانیم هر چه بیشتر اطلاعات دقیق و بروز را از درب و پنجره های دوجداره upvc در اختیار شما خواننده ی عزیز قرار دهیم

تا بتوانید با در نظر گرفتن تمام جوانب و امتیازات پنجره های upvc که به طور کامل برایتان شرح دادیم،

انتخاب دقیق و هوشمندانه ای داشته باشید. توصیه ی ما به شما این است

که هر چه زودتر نسبت به ثبت سفارش و مشاوره رایگان در خصوص خرید این محصول از طریق شماره تماس های زیر اقدام کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
WeCreativez WhatsApp Support
استعلام قیمت پنجره دوجداره
👋سلام
Call Now Button